Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Четверг, 01 Октября 2020    18:34:51
Житомир » Новини » Події » 2020 » Май » 9 » 16:20:33 оновлено: 16:38:33

На антарктичній станції «Академік Вернадський» загинув кухар з Житомирщини

09 Мая 2020, 16:38:33 3745 Коментарі 0 Читать на русском

На антарктичній станції «Академік Вернадський» загинув кухар з Житомирщини
На українській антарктичній станції "Академік Вернадський" загинув один з учасників 25-ї експедиції – кухар Василь Омелянович, який був родом з Житомирської області.

Обставини смерті з'ясовують, попередня причина - самогубство, повідомляє Національний антарктичний науковий центр (НАНЦ).
 

"Усі ми знали Василя як дуже спокійну, виважену та добру людину, справжнього професіонала. Це була вже п'ята його експедиція на станцію "Академік Вернадський". На жаль, всі ми живі люди, і ніхто наперед не знає, що для кого стане останньою краплею чи соломинкою, яка зламала спину", - повідомив керівник НАНЦ Євген Дикий.
Наразі вирішують питання доставки тіла в Україну. Обов’язки кухаря на станції по черзі виконуватимуть усі інші учасники експедиції.

Це перша смерть на станції "Академік Вернадський" за весь український період. За час британських експедицій там було п'ять смертей.
 

Що відомо про загиблого


Василь Омелянович народився 1985 року. Жив у місті Малині Житомирської області. 

Починаючи зі своєї першої зимівки (2011 рік, 16-та УАЕ), знову і знову повертався до Антарктиди (учасник 18-ї, 20-ї та 23-ї УАЕ). П’ята зимівка стала для нього останньою. 

В останньому дописі у Фейсбуці він закликав шанувати та поважати людей і домівки, де на нас чекають.


Тэги: експедиція. смерть, Антарктида
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar