Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 07 Июля 2020    22:25:20
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Февраль » 17 » 16:24:49 оновлено: 16:59:49

Другу міськлікарню Житомира закривати не збираються, але можуть позбавити деяких функцій

17 Февраля 2020, 16:59:49 1720 Коментарі 0 Читать на русском

Другу міськлікарню Житомира закривати не збираються, але можуть позбавити деяких функцій
У Житомирській міській лікарні №2 пацієнтам можуть призупинити надавати невідкладну медичну допомогу. Це може бути спричинено тим, що Кабінет Міністрів України не вніс лікарню №2 до переліку опорних закладів охорони здоров’я.

Про це у коментарі "Суспільне Житомир" розповів директор лікарні Ігор Кухарук.

Опорні лікарні це – медичні заклади, які відповідають вимогам багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування. Їх на підставі подання обласної державної адміністрації затверджує уряд. У Житомирі – це лікарня №1, у Житомирському районі – районна лікарня у Станишівці. Натомість лікарня №2 до цього переліку не потрапила. За словами директора цього медичного закладу Ігора Кухарука, він здивований таким рішенням, адже медичний заклад, який він очолює, відповідає вимогам.
 

"Тут відбуваються усі види операцій: хірургічні, гінекологічні, травматологічні. Досить потужні і інші відділення, а також дуже потужне приймальне відділення, яке оснащене необхідною апаратурою для надання ургентної допомоги. На території лікарні є перинатальний центр, де періодично залучаються наші лікарі. А коли не буде опорної лікарні, із роботи виключиться ургенція - невідкладна медична допомога. Планова і інша допомога буде надаватися", - розповів Ігор Кухарук.


Власні аргументи висловив і завідуючий хірургічним відділенням лікарні Олександр Куліш: "Лікарня №2 надає хірургічну допомогу невідкладної і планової жителям Богунського району і оточуючих населених пунктів. А це більш, ніж 120 тисячам жителів. Зважаючи на місце розташування лікарні біля дороги з Києва, то моя думка така: якщо трапиться якась невідкладна ситуація, наприклад, травма, то людину доведеться везти через усе місто. А за цей час ми можемо надати висококваліфіковану медичну допомогу і зберегти їй життя і здоров’я".

За словами заступника Житомирського міського голови Марії Місюрової, міська рада підготувала лист до голови облдержадміністрації Віталія Бунечка, у якому вимагає внести лікарню №2 до переліку опорних.
 

"На превеликий жаль, не була врахована ані думка громади, ні попит населення, ні житомирської міської влади і її виконкому. Ми направили звернення до голови ОДА врахувати все це. Друга лікарня має бути опорною. Вона має всі пріоритети і вимоги, які мають бути. Якщо лікарня №2 не буде опорною, можливо, що ургентні випадки будуть доставляти в інші лікарні. Про закриття не може бути і мови", - розповіла заступник мера.


За словами директора обласного центру громадського здоров’я Олександра Зарицького, занепокоєння лікарів і посадовців міської ради зайві.

"Для лікарні №2 це непогано. Це не означає, що лікарня буде закрита і не буде надавати ургентної допомоги. Вона укладе угоду з Національною службою здоров’я на хірургічну або на ургентну допомогу, і буде працювати у цілодобовому режимі. Лікарі будуть отримувати підвищені зарплати відповідно до коефіцієнту, який надається лікарням, які надають цілодобову медичну допомогу. Я не бачу ніяких викликів, окрім бажання декого покращити свій імідж на фоні тих негараздів, які є", - впевнений Зарицький.

Як повідомляв "Журнал Житомира", Житомирська міська лікарня №2 імені Павлусенка, незважаючи на друге місце у рейтингу USAID, не потрапила до переліку опорних лікарень району.

Тэги: Житомир, лікарня, меддопомога, опорна установа
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: