Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 12 Августа 2020    07:23:03
Житомир » Новини » Житомирська область » 2019 » Декабрь » 16 » 15:56:31 оновлено: 16:20:31

Переселенці без опалення замерзають у санаторії на Житомирщині. Влада радить людям найняти кочегара. ВІДЕО

16 Декабря 2019, 16:20:31 789 Коментарі 0 Читать на русском

Переселенці без опалення замерзають у санаторії на Житомирщині. Влада радить людям найняти кочегара. ВІДЕО
В санаторії "Тетерів", що знаходиться у Коростишівському районі Житомирської області, замерзають три десятки переселенців із Луганської та Донецької областей. Все це через відсутність кочегарів, які можуть розтопити котел, йдеться у сюжеті ТСН.

Нині 12 родин із окупованих територій, переважно діти, жінки та інваліди, змушені ходити у верхньому одязі в санаторії, де живуть останні 5 років, бо всередині холодніше, ніж на вулиці, і скаржаться, що навіть це їх не рятує від хвороб.

За словами людей, вони намагались вмикати електрообігрівачі, проте cтара мережа не витримує навантаження та постійно закорочує. Переселенці згадують, що перші роки у санаторії було тепло, але цьогоріч котел просто не запустили.

Як пояснив головний лікар санаторію, котельня цілком справна, проте в установи немає грошей на зарплати кочегарам.
 

"Через те, що у нас 5-й рік переселенці, вже санаторій боргами загнали в такий глухий кут, що нам просто податкова через виконавчу службу арештувала рахунки", - розповів головлікар санаторію "Тетерів" Сергій Криворучко.


Тим часом в обласній адміністрації переселенцям запропонували найняти кочегара власним коштом.

"Держава їх забезпечує соціальними виплатами, хай вони організовуються і палять. Систему опалення ми поремонтували. Ну, напевне, треба найняти якусь людину, яка їм би палила", - заявив директор департаменту праці, соціальної та сімейної політики Житомирської облдержадміністрації Юрій Прокопець.

Своєю чергою переселенці запевняють, що їм нема чим платити кочегарам, а найголовніше - бояться довірити котельню сторонній людині з міркувань безпеки.

Нині люди з острахом чекають на морози і кажуть, що коли вони вдарять, то підуть жити до пунктів обігріву чи у лікарню.

Тэги: санаторій, житомирщина, опалення, переселенці
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: