Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Воскресенье, 27 Сентября 2020    15:22:52
Житомир » Новини » Житомир » 2019 » Май » 29 » 14:05:30

Ходити пішки та їздити велосипедом: Житомир отримав 150 тисяч євро на розвиток інфраструктури для школярів

29 Мая 2019, 14:05:30 1954 Коментарі 1 Читать на русском

Ходити пішки та їздити велосипедом: Житомир отримав 150 тисяч євро на розвиток інфраструктури для школярів
Житомир став єдиним місто в Україні та одним з 10 у світі, яке отримає грантову підтримку на розвиток сталої міської мобільності в рамках міжнародної Ініціативи трансформаційної міської мобільності TUMI.

Результати конкурсу TUMI CHALLENGE 2019 було оголошено на Міжнародному транспортному форумі, який нещодавно пройшов у місті німецькому Лейпцизі.
 

«Оцінивши перспективи розвитку транспортної галузі нашого міста, партнери з TUMI виділили грант у 150 тисяч євро на втілення проекту міської мобільності серед школярів, який складатиметься з двох частин — просвітницької та інфраструктурної. Загальна мета — стимулювати учнів пересуватися пішки на велосипедах чи громадському транспорті. В рамках проекту будуть проведені просвітницькі заходи, встановлені велопарковки, плануватиметься інша велоінфраструктура. Цей проект не лише про гроші, а про нові підходи до планування та участі житомирян у житті міста. Саме активність і небайдужість жителів дозволить нам зробити Житомир кращим», - наголосив міський голова Сергій Сухомлин.


Дослідження мобільності, проведене у вересні 2018 року під час Європейського тижня мобільності в школах міста Житомира, а також більш глибокий аналіз проблеми показав, що пішохідна та велосипедна інфраструктура навколо шкіл є незадовільною і не заохочує людей обирати сталі способи пересування і бути активнішими. 

Це досить типова проблема для українських міст, де зростання рівня моторизації та небезпека вуличного середовища змушує батьків частіше відвозити дітей автомобілем до школи.

Проект «Сталий шлях до школи» покликаний забезпечити комплексне рішення шкільної мобільності. Він передбачає вибір пілотних шкіл, які розроблять план сталої мобільності, проведуть комплексну діагностику та розроблять інфраструктурні рішення для покращення мобільності навколо школи.

За інформацією міськради проект дозволить:
 
  • підвищити безпеку та зручність пересування школярів на шляху до школи;
  • забезпечити більш стійку структуру пересувань школярів: зменшення кількості поїздок автомобілем, збільшення частки велосипедних пересувань та ходьби;
  • забезпечити адміністрацію шкіл інструментами для планування та поліпшення мобільності та включення дітей до процесу прийняття рішень;
  • розробити позитивний приклад для управління шкільною мобільністю в Україні та поширити його на інші школи.


Тэги: мобільність, Житомир, школярі, Грант
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 1
ukrtaras
1 fb Taras Dilodub (ukrtaras)   • 08:30:27, 30 Мая 2019 [Материал]
+1

Новина гарна. Але, завдяки радянським ПДР, школярам доведеться до шкільних велопарковок не їхати, а вести велосипеди в руках.
avatar

Інші новини Житомир: