Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Середа, 22 Травня 2019    12:26:18
Журнал » Новини Житомира » Житомир » 2019 » Травень » 6 » 08:46:16

У Житомирі досліджують підземні ходи, які хочуть зробити їх туристичними об’єктами. ФОТО

06 Травня 2019, 08:46:16 1027 Коментарі 0 Читать на русском языке
У Житомирі досліджують підземні ходи, які хочуть зробити їх туристичними об’єктами. ФОТО
Днями Житомир відвідала співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Ірина Черевко. Вона допоможе місцевим фахівцям віднайти пам’ятки історії, що були на території старого міста.

«Відомо, що Житомир має розгалужену систему підземних ходів. Проте більшість з них до цього часу ще не досліджувалися. Віднайти пам’ятки історії та зробити їх привабливими для туристів – саме така мета стоїть сьогодні перед фахівцями», - зазначають в ОДА.
 
Фахівець історико-культурного заповідника оглянула старовинний погріб у приватній садибі, залишки вежі на Замковій горі і надала свої методичні рекомендації щодо можливості дослідження підземних ходів.
 

«Всі ці ділянки потребують георадарних досліджень. Виявивши усі перспективні залишки, можна продовжувати дослідження, зробити повноцінні розкопки. Це можуть бути залишки підвалів, цегляного або кам’яного мурування, вежі, вали. Головне – зробити акцент на туристів, облаштувати все так, щоб було цікаво», – зазначила Ірина Черевко.


Наступним кроком досліджень стане георадарна розвідка. У перспективі планується, що територія Замкової гори перетвориться на музейний квартал, де туристові буде цікаво провести час.

Як повідомляв «Журнал Житомира», археологи розкопали в історичному центрі Житомира залишки стародавнього замку.

Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: