Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 28 Сентября 2020    06:15:04
Житомир » Новини » Економіка » 2019 » Апрель » 18 » 14:52:38

Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку: НБУ готує апеляцію

18 Апреля 2019, 14:52:38 907 Коментарі 0 Читать на русском

Суд визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку: НБУ готує апеляцію
Окружний адміністративний суд Києва, розглянувши позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського, визнав незаконною націоналізацію Приватбанку. Про це повідомляє сайт суду в четвер, 18 квітня.

Зокрема, суд визнав протиправним і скасував рішення про виведення неплатоспроможного Приватбанку з ринку за участю держави.

"Суд... визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація КБ Приватбанк, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку", - говориться в повідомленні.

На думку суддів, процедура виведення банку з ринку порушувала норми чинного законодавства.
 

"Підставами для прийняття такого рішення були, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності визначених законом підстав для віднесення КБ Приватбанк в категорію неплатоспроможних, в результаті чого в подальшому була ініційована процедура його націоналізації, і власне порушення процедури націоналізації банку, порядок якої регламентовано на законодавчому рівні", - повідомила прес-служба суду.


"Таким чином, процедура націоналізації КБ Приватбанк була визнана судом необґрунтованою і такою, що була здійснена з численними порушеннями чинного на той момент законодавства, наслідком чого стало неправомірне втручання держави в право акціонерів Банку, в тому числі позивача, володіти належним їм майном, що є порушенням як вимог національного законодавства, в тому числі Конституції України, так і положень міжнародних стандартів у цій сфері", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку заявили, що не згодні з рішенням суду і готуються подати апеляцію.
 

"Рішення суду не набуло законної чинності і буде оскаржене Національним банком. Ми продовжимо доводити законність дій і прийнятих рішень регулятора в апеляційній інстанції. Ще раз звертаємо увагу, що породжена судовими рішеннями правова невизначеність підриває фінансову стабільність", - зазначають в прес-службі.


Нагадаємо, ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. До цього ним володіли Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов.

Тэги: Приватбанк, націоналізація, суд
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: