Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Воскресенье, 27 Сентября 2020    06:46:00
Житомир » Новини » Політика » 2019 » Март » 21 » 12:24:10

У Житомирі на зустріч з Тимошенко у соцмережах збирають масовку - ОПОРА

21 Марта 2019, 12:24:10 1420 Коментарі 0 Читать на русском

У Житомирі на зустріч з Тимошенко у соцмережах збирають масовку - ОПОРА
У Житомирі на зустріч з кандидатом в Президенти Юлією Тимошенко у соціальних мережах збирають людей. Керівнику міні-групи, який приведе 5-10 студентів пропонують за роботу каву або «ще щось». Про це повідомляє ОПОРА, посилаючись на житомирського студента.

Учасникам потрібно тримати прапори або просто стояти підчас виступу кандидата, який відбудеться 21 березня на майдані Корольова. Відповідну пропозицію надсилають куратори в особисті повідомлення через соціальні мережі. Фото такого повідомлення студент Олександр (ім’я змінено) надав ОПОРІ.
 

«Я куратор в «Батьківщина молода». Я нікого не буду заставляти чи просити голосувати за Тимошенко…але мені треба допомога. 21.03 на майдані Корольова приїжджає Тимошенко у Житомир. Мені треба зібрати людей, які будуть стояти там на виступі Тимошенко. Деяким потрібно буде тримати прапори, а деякі будуть просто стояти. Я тебе прошу зібрати хоча б 5 людей. За твою роботу, за те що ти назбираєш 5-10 студентів – я угощу кавою або ще щось. Активним студентам – подарунки», – йдеться у повідомленні.


За словами студента, повідомлення надіслав знайомий.
 

«Я знаю цю людину. Від участі в заході я відмовився. Це мені не потрібно», – розповів Олександр.

Анонс про зустріч з Юлією Тимошенко поширений у ЗМІ та соціальних мережах.

Довірена особа Юлії Тимошенко по ВО №62 (м. Житомир), Голова Житомирської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» Анжеліка Лабунська у коментарі зазначила:
 

«А що, гроші пропонують? Якщо моя «молодіжка» запрошує на зустріч, то що в цьому поганого? Можливо, моя «молодіжка» і займається. Ви ж бачите, що є офіційні афіші, проплачені з виборчого фонду, є повідомлення на радіо, теж проплачено з виборчого фонду. Це ж нікого ніхто не примушує. Це не знаходиться у навчальних закладах, це не знаходиться на роботі. Якщо там друзі чи знайомі когось запрошують прийняти участь завтра на зустрічі до Юлії Володимирівни, то чесно, я не бачу в цьому нічого поганого».


За словами громадської омбудсменки із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Житомирській області Світлани Пантюхіної, будь-які зустрічі кандидата у Президенти з виборцями є агітаційними, бо впливають на вибір перед голосуванням. Порядок агітації регулюється законом про вибори Президента, який встановлює також ключові обмеження при веденні агітації.
 

«Не є виключенням і пригощання кавою при організації зустрічі кандидата з виборцями: якщо акцентується на це увага, це також є формою підкупу виборців. Свідомий і відповідальний виборець має зацікавитися особистим спілкуванням з кандидатом, можливістю уточнити його виборчу програму та особи тих, хто в команді і може бути призначений у разі перемоги на відповідальні державні посади, а не кавою з подарунками. Щодо юридичної кваліфікації, то у разі доведення факту свідомих дій, може настати адміністративна чи кримінальна відповідальність. Якщо вартість товарів/послуг, що надаватимуться виборцям перевищуватиме три відсотки розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб – 57 грн 63 коп., то це злочин за ст. 160 Кримінального кодексу України - підкуп виборців. Якщо менше – адміністративне правопорушення за ст. 212-10 КУпАП – порушення обмежень щодо ведення передвиборної агітації», – зазначила Світлана Пантюхіна.


Відповідно до  частини 1 статті 57 Закону України «Про вибори Президента»,  передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем виборів.НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: