22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Влада
  • Звіт Сухомлина 2018: діяльність Житомирводоканала і плани з модернізації підприємства

Звіт Сухомлина 2018: діяльність Житомирводоканала і плани з модернізації підприємства

  • 12 грудня, 2018 15:22
Сьогодні, 12 грудня, під час свого звіту міський голова Житомира Сергій Сухомлин розповів про діяльність КП «Житомирводоканал» у 2018 році і плани з модернізації підприємства на наступний рік.

За словами мера, цього року у Житомирі розпочалася реалізація проекту з реконструкції каналізаційних очисних споруд за кредитні гроші Світового банку. Тендер на проведення робіт виграла фірма «Esotech» зі Словенії.

Крім того, у 2018 році місто уклало угоду зі словенським консорціумом RIKO – HIDROINZENIRING, який реалізовує проект Світового банку з будівництва водоочисної станції.
 

«Вже відбулися тендерні процедури на будівництво очисних споруд і станції підготовки питної води. Європейські компанії, які стали переможцями, зробили технічну документацію, проекти і навесні сподіваються почати будувати. Вони йдуть за графіком, до кінця 2020 року мають здати ці об’єкти в експлуатацію. Я розумію, що хочеться, аби це все відбувалося швидше. Але є процедури Світового банку і вони досить тривалі», – зазначив Сергій Сухомлин.


У 2018 році було замінено більше 2,5 км мереж, у наступному – планують замінити 9,5 км.
 

«Цього року два рази зупиняли водопостачання у місті для того, щоб замінити засувки великого діаметру. Поступово міняємо мережі, які в місті не мінялися кілька десятків років. У 2018 році замінили більше 2,5 км мереж діаметром 315 мм в рамках проекту Світового банку. Також був проведений тендер на заміну 9,5 км магістральних мереж у Житомирі. Компанія збирається розпочати роботи навесні», – повідомив міський голова.


Він також розповів про модернізацію головної водопостачальної насосної стації міста. Встановивши частотні перетворювачі потужністю 500 кВт підприємство почало економити 31% електричної енергії, що дорівнює річної економії 4,5 млн. грн на рік.

«Окрім значної економії коштів для підприємства, маємо позитивні відгуки від людей. У будинках, де на верхніх поверхах не вистачало тиску води, він стабілізувався», – додав Сергій Сухомлин.

Модернізація станції з виготовлення гіпохлориту натрію, дала змогу на 40% зменшити споживання хлору.

«Зараз у зимовий період, коли немає масового цвітіння води, ми майже не додаємо хлор. Це економить великі кошти і вода більш якісна», – зазначив очільник міста.





Поділитись

Новини по темі: