Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Середа, 14 Листопада 2018    00:31:06
  Журнал » Новини Житомира » Кримінал » 2011 » Березень » 13 » 21:09:05

  На Житомирщині «в повітрі розчинилися» 2,5 га землі. Прокуратура порушила кримінальну справу

  13 Березня 2011, 21:09:05 1308 Коментарі 0 фото: ТСН Читать на русском языке
  На Житомирщині «в повітрі розчинилися» 2,5 га землі. Прокуратура порушила кримінальну справу
  На Житомирщині порушено кримінальну справу за фактом незаконної приватизації 2,5 га землі. Однак, жоден з депутатів сільської ради, як з'ясувалося, про таке рішення нічого не знав і не брав участь в його ухваленні.

  Про це "Журналу Житомира" повідомили в прес-службі прокуратури Житомирської області.

  Кримінальну справу за фактом незаконного надання в приватну власність земельної ділянки на території Брусилівського району Житомирщини порушив днями Житомирський міжрайонний прокурор.

  Факт незаконної приватизації землі встановили в ході прокурорської перевірки додержання земельного законодавства однієї з сільрад Брусилівського району.

  Як розповів Житомирський міжрайонний природоохоронний прокурор Сергій Кока, "на підставі рішення сільради двом жителям Дніпропетровська надано 2,5 гектара землі для житлового будівництва та ведення особистого селянського господарства".

  - Але жоден з депутатів сільської ради, як з'ясувалося, про таке рішення нічого не знав і не брав участь в його ухваленні. Отже, рішення визнано підробленим, а завдані державі збитки склали 300 тисяч гривень, - додав прокурор.

  Кока також додав, що перевірку законності надання землі у власність почали після того, як з'ясували, що дніпропетровці проживають майже в 500 км від отриманої земельної ділянки. Всупереч цьому вони планували в Брусилівському районі займатися господарством.

  - Брусилівський район Житомирщини через свою близькість до Києва став місцем паломництвом ділків, які намагаються всупереч закону за допомогою хабарів отримати у власність земельні ділянки, "домовляючись" з посадовими особами сільських рад. На жаль, цей випадок далеко не перший і, можливо, не останній. Тому ми і далі будемо контролювати законність виділення землі, - підкреслив Кока.

  Нагадаємо, раніше заступник голови державного агентства земельних ресурсів Микола Калюжний заявив, що продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні буде введений з 2013 року, і придбати їх зможуть лише громадяни України.

  При цьому він відзначив, що відстрочка ще на рік скасування мораторію на продаж земель с/г призначення буде пов'язано з тим, що необхідно прийняти закони України "Про ринок землі", "Про земельний кадастр" і необхідні для їх функціонування підзаконні нормативні акти.
  Коменатрів: 0
  avatar

  Інші новини Житомира: