Живой Журнал
Сегодня: Пн, 23 Апреля 2018    01:50:50
Головна » Новини Житомира » 2008 » Липень » 10

Жителі Житомирщини ходять за ягодами за кордон

10 Июля 2008 2550 5.0 zhzh.com.ua

Як тільки дозріла чорниця, значно зросла кількість порушень державного кордону з Республікою Білорусь в Житомирській області.

З початком сезону збору лісових ягід працівники Північного регіонального управління Державної прикордонної служби затримали 85 чоловік, 39 з них — діти.

Місцеве населення не може відмовитися від звички збирати для себе і на продаж гриби і ягоди в білоруських лісах.
 
Мешканка райцентру Овруч (Житомирською обл.) Людмила Макар, разом з сестрою Олесею кожне літо збирає чорницю. Здають її заготівникам.
— Ми виїжджаємо в ліс дизелем, який йде до білоруської межі, в 5 ранку, а повертаємося після трьох, — розповідає жінка. — Збираємо від 15 до 20 кілограмів кожна. Здаємо оптом по 12 гривень 50 копійок. Заготівники стоять у нас на вулиці Ріпки. Ягоду потім відправляють — хто до Польщі, хто до Росії.
 
На Поліссі чорницю збирають гребінками. Кошелі наповнюють швидко, але там багато недостиглої ягоди, листя і гілочок. Заготівники і таку приймають, говорить Людмила. Хоч і втомлюються, за день заробляють до 250 грн кожна.

ДОВІДКА: Прикордонна комендатура “Овруч” охороняє ділянку межі з Республікою Білорусь в межах Овручівського і Олівського районів протяжністю більше 250 кілометрів, зокрема річкової ділянки протяжністю 3,5 кілометра.
Минулого року за період заготівки дарів лісу було затримано 2 925 порушників державного кордону.
Комментариев: 0
avatar