Журнал Житомир инфо
Сьогодні: П'ятниця, 16 Листопада 2018    07:43:38
  Журнал » Новини Житомира » Бізнес » 2008 » Липень » 10 » 14:47:55

  Жителі Житомирщини ходять за ягодами за кордон

  10 Липня 2008, 14:47:55 2004 Коментарі 0 Читать на русском языке
  Жителі Житомирщини ходять за ягодами за кордон

  Як тільки дозріла чорниця, значно зросла кількість порушень державного кордону з Республікою Білорусь в Житомирській області.

  З початком сезону збору лісових ягід працівники Північного регіонального управління Державної прикордонної служби затримали 85 чоловік, 39 з них — діти.

  Місцеве населення не може відмовитися від звички збирати для себе і на продаж гриби і ягоди в білоруських лісах.
   
  Мешканка райцентру Овруч (Житомирською обл.) Людмила Макар, разом з сестрою Олесею кожне літо збирає чорницю. Здають її заготівникам.
  — Ми виїжджаємо в ліс дизелем, який йде до білоруської межі, в 5 ранку, а повертаємося після трьох, — розповідає жінка. — Збираємо від 15 до 20 кілограмів кожна. Здаємо оптом по 12 гривень 50 копійок. Заготівники стоять у нас на вулиці Ріпки. Ягоду потім відправляють — хто до Польщі, хто до Росії.
   
  На Поліссі чорницю збирають гребінками. Кошелі наповнюють швидко, але там багато недостиглої ягоди, листя і гілочок. Заготівники і таку приймають, говорить Людмила. Хоч і втомлюються, за день заробляють до 250 грн кожна.

  ДОВІДКА: Прикордонна комендатура “Овруч” охороняє ділянку межі з Республікою Білорусь в межах Овручівського і Олівського районів протяжністю більше 250 кілометрів, зокрема річкової ділянки протяжністю 3,5 кілометра.
  Минулого року за період заготівки дарів лісу було затримано 2 925 порушників державного кордону.
  Коменатрів: 0
  avatar

  Інші новини:


  Новини Житомира: