Журнал Житомир инфо
Сьогодні: Четвер, 17 Січня 2019    17:14:32
  Журнал » Новини Житомира » Кримінал » 2008 » Червень » 2 » 13:24:30 оновлено: 20:06:56

  Житомирянин, майор СБУ, через Шухевича повернув спецслужбі свою медаль

  02 Червня 2008, 20:06:56 3076 Коментарі 26 Читать на русском языке
  Житомирянин, майор СБУ, через Шухевича повернув спецслужбі свою медаль

  Ветеран СБУ повернув спецслужбі медаль, після того, як дізнався про нагородження цим відомством Юрія Шухевича і двох ветеранів УПА. Лист, направлений Колегії Служби безпеки жителем Житомира, колишнім співробітником СБУ, майором Федором Яковлєвим.

  Яковлєв повідомляє, що на офіційному сайті СБУ в кінці травня прочитав повідомлення: «Від імені Колегії СБУ були нагороджені Почесною відзнакою Служби безпеки України з врученням нагрудного знаку сина Головного командира УПА, Героя України Романа Шухевича, – Юрія Шухевича, медаллю «За мужність і відвагу» ветеранів УПА Мирослава Симчича і Степана Семенюка».

  «Я, колишній співробітник СБУ, майор, учасник бойових дій, що чотири рази прямував до Афганістану у складі груп спецназу КДБ СРСР, повертаю вам назад вручену мені медаль «10 років Службі Безпеці Україні», оскільки вважаю для себе неможливим в силу викладених вище обставин не лише носити поряд з медаллю «За відвагу», але навіть зберігати у себе винагороди організації, керівництво якої вважає «героями» гітлерівських холуїв», – пояснює колишній співробітник спецслужби.

  За його переконанням, в який би красивий і патріотичний одяг не намагалися нарядити бойовиків УПА, «вони все одно були, є і назавжди залишаться в історії лише посібниками гітлерівського «нового порядку», що стріляли в спину переможцям фашизму і що знищували євреїв, поляків, росіян і тих українців, які не підтримували їх людиноненависницьку ідеологію».Крім того, Яковлєв особисто для глави СБУ Валентини Налівайченко цитує слова Романа Шухевича: «ОУН повинна діяти так, щоб всі, хто визнав радянську владу, були знищені. Не залякувати, а фізично знищувати! Не потрібно боятися, що люди проклянуть нас за жорстокість. Хай з 40 мільйонів українського населення залишиться половина – нічого страшного в цьому не немає».

  У стрічках інтернет-блогів пробігла звістка про подвиг житомирського пенсіонера. http://kvshurov.livejournal.com/250962.html
  Бризки окропу і сльози радості затопили відвічні ресурси. Багато хто тут же захотів дызнатися адресу героя, щоб підтримати морально і фізично, пише fitting-bolt.

  Справа № 1-2 1997 р.

  ВИРОК ІМ'ЯМ УКРАЇНИ

  13 лютого 1997 року Житомирський обласний суд в складі:
  головуючого, судді судової колегії по кримінальних справах Моніча С.П при секретарі Іванюк Р.Е. за участю прокурора Крутя Д.Т. і адвоката Шелепи А.П.Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі кримінальної справа по звинуваченню:

  ЯКОВЛЄВА ФЕДОРА ГРИГОРОВИЧА, 14 квітня 1952 року народження, уродженця м. Аткарська Саратовської області, жителя м. Житомира, вул.Гоголя, № 41, кв.162, російського, громадянина України, з вищою освітою, одруженого і такого, що має на утриманні одного неповнолітнього дитяти, до арешту що працював директором Комерційно-виробничої фірми Недержавний Пенсійний Фонд "Оберіг-Житомир", нагородженого урядовими нагородами:
  • - ювілейною медаллю "60 років Озброєних Сил РСР";
  • - медаллю "За відвагу";
  • - ювілейною медаллю "70 років Озброєних Сил СРСР";
  • - медаллю "Воїну-інтернационалісту від вдячного афганського народу",
  військовозобов'язаного, не судимого, - обвинуваченого по ст.от. 86-1, 80 ч,2, 172, 194 ч.з, 222 ч.1 УК України, встановив:

  Підсудний Яковлєв Ф.Г., працюючи начальником Житомирського представництва "Українського будинку селенга", а потім директором дочірнього підприємства "Оберіг-Житомир" комерційно-виробничої фірми Недержавного Пенсійного Фонду "Оберіг" з листопада 1994 року по травень 1995 року по змові з особою, кримінальна справа відносно якого виділена в окреме виробництво у зв'язку з розшуком, а також по змові з невстановленими слідством особами зловживаючи своїм службовим положенням, а також шляхом обману і зловживання довірою працівників банків, складаючи і використовуючи підроблені документи, чинячи слухові підлоги, зробив розкрадання ввіреного йому колективного майна в особливо крупному розмірі і порушив правила про валютні операції в крупному розмірі, використовуючи долари США як засіб платежу. Злочини здійснені при наступних обставинах...)
  http://zito.mvs.gov.ua/?page=3&id=346
  http://zito.mvs.gov.ua/?page=3&id=347

  Коментарів: 2
  1 Дарья   • 22:26:06, 28 Січня 2009
  0

  А от куда это
  2 Хоттабыч   • 12:20:24, 03 Лютого 2009
  0

  Порадовали старика. Спасибо вам!
  avatar

  Інші новини:


  Новини Житомира: