19 листопада, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Кримінал
  • Афера з земельними ділянками на Звягельщині: держреєстраторці оголошено підозру

Афера з земельними ділянками на Звягельщині: держреєстраторці оголошено підозру

  • Фото: поліції
  • 19 листопада, 2025 10:16

На Звягельщині викрили схему незаконної перереєстрації 298 га землі:  слідчі поліції повідомили державній реєстраторці про підозру.

Про це 19 листопада інформує Звягельський районний відділ поліції.

"Правоохоронці розслідують кримінальне провадження щодо незаконної перереєстрації земельних ділянок у районі. Встановлено, що 32-річна жінка внесла завідомо неправдиві відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Фігурантка перебувала на посаді державного реєстратора речових прав на нерухоме майно з початку 2020 року. Тож вона мала відповідні повноваження та доступ до Держреєстру", - йдеться в повідомленні.

У грудні 2022 року жінка, перебуваючи на робочому місці, сформувала в автоматизованій системі Державного реєстру заяви, в яких внесла відомості про заявника, який особисто до неї не звертався. Вона вказала неправдиву відмітку про особисте подання ним документів, які до того ж не містили його підпису. Використавши ці дані, фігурантка здійснила несанкціоновану зміну інформації в реєстрі та внесла відомості про перереєстрацію кількох земельних ділянок загальною площею майже 298 га зі спільної (сумісної) власності у власність трьох приватних сільськогосподарських підприємств.

12 листопада слідчі Звягельського районного відділу поліції повідомили жінці про підозру в проведенні несанкціонованої зміни інформації, яка обробляється в автоматизованих системах, вчиненої особою, яка має право доступу до неї, за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло значну шкоду (ч. 3 ст. 362 ККУ). Досудове розслідування триває, правоохоронці встановлюють інших співучасників кримінального правопорушення.

Процесуальне керівництво здійснює Звягельська окружна прокуратура. Оперативний супровід – співробітники УСБУ області.

Такі дії караються позбавленням волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Поділитись

Новини по темі: