Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вс, 05-12-2021    04:02:41
Головна » Публікації » Інтернет

Надгробний пам'ятник: на що звернути увагу?


Надгробний пам'ятник: на що звернути увагу?

Які фактори впливають на ціну надгробків і як правильно оцінити вартість пам’ятника. Одне потрібно зрозуміти одразу. А саме, що не можна отримати однозначної відповіді на питання "Скільки коштує надгробок?" Встановлення ціни, навіть орієнтовної, вимагає уточнення кількох основних питань з клієнтом. На що звертати увагу, коли треба купити пам’ятник та з чого складається його ціна?

Що треба знати про пам’ятники?

Основне питання полягає в тому, які надгробні пам’ятники цікавлять замовника: 

  • одинарні, 
  • подвійні, 
  • дитячі чи інші (наприклад, рішення для встановлення урни). 


Далі потрібно дізнатися, чи труну закопали в землю або в бетонну гробницю. В останньому випадку абсолютно необхідні розміри покриття могили, на якому буде розміщено надгробний пам'ятник.

Різні види надгробків відрізняються головним чином розмірами, а отже, і кількістю матеріалу, який знадобиться для його спорудження. 

Граніт — це матеріал з відносно великим діапазоном цін залежно від його типу, кольору, походження та товщини шліфованих плит, що використовуються у виробництві надгробного каменю. Тому варто ознайомитись з прейскурантом окремих видів каменю, пропонованим конкретною каменярською майстернею. Зазвичай наведена ціна є ціною одного квадратного метра полірованої грантової площі.

Слід пам’ятати, що для виготовлення одного надгробного пам’ятника можна використовувати різні кольори граніту, наприклад, надгробок та аксесуари — темний граніт, покриття та підлога — світлий або червоний граніт.

Форма пам’ятника

Після вибору матеріалу потрібно продумати стиль і дизайн надгробного пам'ятника. Тут можна використовувати як готові каталоги, доступні кожному, так і можливість створення індивідуального проєкту. Замовник може обрати з дуже широкого асортименту оздоблення та декоративних фрез, які можуть визначити характер і стиль всього надгробка.

Потім слід обрати візерунок надгробного пам'ятника, на якому розміщено напис та епітафію. 

Наступний важливий крок — вибір написів. Надписи на надгробних плитах — це дуже велика галузь. Букви можуть бути кованими, піскоструминними або також металевими. Ковані та оброблені піском надписи можна залишити у кольорі натурального каменю, пофарбувати відповідною фарбою або покрити справжніми золотими або срібними пластівцями.

На дошці з написом, в безпосередній близькості від напису, можна розмістити фотографію покійного та символ хреста. З іншого боку, надгробні хрести бувають у величезній кількості дизайнів та типів. Використовуються кам'яні, гравійовані, металеві або гранітні хрести.

Нерідкі випадки, коли надгробні пам’ятники прикрашають різного роду орнаментами у вигляді рельєфів або окремо стоячих фігур, прикріплених до поверхні гранту. В основному вони виготовлені з лакованої бронзи або латуні. 

Залишається лише вибір аксесуарів: вази, ліхтаря чи гранітної книги та розробка надгробного пам’ятника поблизу, тобто виготовлення так званого оточення..


01-10-2021 182
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: