Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Чт, 27-01-2022    05:15:41
Головна » Публікації » Інтернет

Дослідження на антиген: особливості та переваги


Дослідження на антиген: особливості та переваги

Експрес-тести широко застосовують для визначення Covid-19. Ще зовсім недавно вони значно поступалися ПЛР, оскільки мали слабкі показники чутливості. Нові тести на антиген все змінили. На основі клінічних і лабораторних досліджень було встановлено, що чутливість і специфічність експрес-тестування становлять не менше 96% і 99% відповідно. Що ж таке тест на антиген і чи дає він підставу для встановлення точного діагнозу?

До антигену відносять білки коронавірусу, які розпізнає імунна система людини. Безліч антитіл, наявних в організмі, здатне знаходити певний антиген. У разі, коли людина заражається інфекцією, його імунітет починає реагувати, виробляючи антитіла, властиві цьому антигену. Тому за допомогою аналізу на антигени можна зрозуміти, є у людини інфекція або її немає. Якщо немає вірусних антигенів, то немає і самого вірусу.

При діагностуванні коронавірусної інфекції популярний експрес-тест на антиген. Його проводять наступним чином:

  • з носоглотки стерильним зондом беруть мазок;
  • потім його ненадовго поміщають в спеціальний розчин;
  • після цього кілька крапель зі зразка наносять на тестову смужку.


Крім того, для отримання перевіреного результату потрібно чітко слідувати всім приписам Інструкції: за 3 години до процедури не приймати їжу і ліки, не пити і не полоскати рот. Отриманий результат є попереднім. Для постановки точного діагнозу потрібно зробити ПЛР-дослідження.

Швидко і якісно провести тестування на антиген можна за допомогою продукції компанії BESTTEST. При співпраці з медичними установами надається спеціальна пропозиція за вартістю.

У чому переваги експрес-тесту на антиген?

За допомогою експрес-тесту можна швидко отримати результат (через 15-25 хвилин). Наприклад, перебуваючи в кабінеті у лікаря, попередній результат можна отримати вже до закінчення прийому. Це зручно тим, що фахівець своєчасно зможе на ранній стадії визначити початок захворювання і зробити необхідні призначення. Для встановлення діагнозу при ПЛР-дослідженні потрібно чекати не менше 24 годин.

Коли краще здавати експрес-тест на антиген?

Фахівці рекомендують проводити тестування в перші дні появи симптомів вірусу, адже його активне розмноження відбувається саме в цей період. При тривалому захворюванні вірусна концентрація знижується, тому тест не завжди може його виявити. Експрес-тест ефективний саме в перші дні зараження, його чутливість досягає 95 %.

Також слід враховувати те, що для госпіталізації, лікування в санаторії та виїзду в іншу країну необхідний результат ПЛР-тестування. Експрес-метод замінити його не може.

 

26-09-2021 224
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: