Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Чт, 29-07-2021    05:11:24
Головна » Публікації » Інтернет

Особливості вибору будівельних фарб


Особливості вибору будівельних фарб
Застосування фарби під час будівництва, ремонту дозволяє вирішити різні завдання, реалізувати найнеймовірніші задуми дизайнера. У сучасному світі кожен може купити фарбу, асортимент якої представлений величезною різноманітністю, що відрізняються за експлуатаційними характеристиками, призначенням.

Особливості будівельних фарб

Перш за все, потрібно визначитися, для фарбування чого вам потрібна фарба – чи плануєте ви змінити колір фасаду, «освіжити» паркан або оновити фарбу в інтер'єрі. Залежно від призначення, буває кілька видів будівельної фарби, про які піде мова нижче.

Фарби для зовнішніх робіт розрізняються в залежності від того, що ви хочете пофарбувати – фасад будинку, паркан, ворота, стіни, дачні меблі тощо.  Для кожного типу поверхні підходить певний вид лакофарбових продуктів. Врахуйте, що фарба для зовнішніх робіт повинна виконувати мінімум дві функції – надавати естетичний зовнішній вигляд і захищати поверхню від зовнішніх атмосферних впливів (води, пилу, сонячних і ультрафіолетових променів і т.д.) і бактерій. Наприклад, при сильному вітрі зі стін будинку несуться частинки цегли та бетону, а під впливом опадів дерев'яні поверхні починають гнити та руйнуватися.

Фарби для внутрішніх робіт, перш за все, повинні бути виготовлені їх матеріалів, що не завдають шкоди здоров'ю. Фарби, використовувані в приміщеннях, мають невисоку вологостійкість, що і відрізняє їх від фарб для зовнішніх робіт. Проте, для фарбування приміщень з підвищеною вологістю (ванні кімнати, душові кабіни) потрібно використовувати спеціальні фарби для внутрішніх робіт.
Критерії вибору будівельної фарби.

Під час вибору фарби акцентуйте особливу увагу на наступні рекомендації:

  • Підбирайте фарбу в самому кінці, коли вже визначилися з меблями, світлом, текстилем, шпалерами та аксесуарами. А щоб визначитися з кольором було простіше, вирушаючи в салон, Зберіть всі наявні зразки матеріалів, фасадів і тканин, і вже до них прикладайте вподобані зразки квітів.
  • Враховуйте температуру текстур. Один і той же колір в різних фінішах буде сприйматися по-різному: в глянці він буде здаватися темнішим, в матовому виконанні — світлішим. Також глянець в інтер'єрі дасть ефект більш прохолодного приміщення, ніж матові фініші.
  • Робіть зразки. Для цього купите по пробнику з фарбами вподобаних квітів і пофарбуйте ними шматки гіпсокартону приблизно з пів метра кожен, обов'язково у два шари. Іноді дизайнери беруть на забарвлення ще й по пробнику з фарбами двох сусідніх з обраним кольором відтінками, щоб вже точно не промахнутися з кольором.


Прикладайте готові забарвлення до різних стін і спостерігайте, як будуть розкриватися кольору в інтер'єрі при різному освітленні. Заодно побачите, як поводиться продукт при нанесенні: наскільки він покривний, чи є патьоки, якою буде текстура в результаті. Не зовсім правильно робити фарбування прямо на стіні: вийде малоінформативно, а ще будівельники можуть зажадати доплату за перефарбування.

Ремонт являє собою складну процедуру, підсумок якої надає колосальний вплив на майбутній комфорт і зручність власників. Тому дуже важливо поставитися до вибору оздоблювальних матеріалів, ознайомитися з їх характеристиками та придбати необхідний варіант. Тоді вас вдасться досягти бажаний варіант, і ви залишитеся задоволені обробкою свого приміщення.


29-06-2021 90
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: