Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Ср, 28-07-2021    01:49:58
Головна » Публікації » Інтернет

Сучасне та функціональне освітлення: кухня та їдальня


Сучасне та функціональне освітлення: кухня та їдальня
Те, як облаштовано конкретну кімнату, часто є наслідком її використання. Тип використовуваних меблів та аксесуарів, спосіб освітлення від студії Ділайт — всі ці фактори визначають комфорт та функціональність інтер’єру. У випадку з кухнею спосіб з'єднання кімнати з рештою квартири має великий вплив на підбір освітлювальних приладів. Відкриті кухні, які дедалі частіше з’являються в сучасних інтер’єрах, стають репрезентативним місцем, а їх зовнішній вигляд визначає естетичні враження власників та їх гостей.

Естетика, комфорт та функціональність — це три особливості, яких варто дотримуватися при плануванні декору кухні. Тут не можна обійти увагою питання освітлення. Правильно освітлена кухня створить комфортні умови праці та забезпечить безпеку під час повсякденних справ, для яких використовують гострі інструменти та електроприлади. Розглядаючи питання освітлення, варто звернути увагу як на підбір відповідних світильників, так і на їх правильне розташування.

Освітлення для кухні

На сучасній кухні не можна обмежитися одним видом освітлення. Специфіка цього приміщення вимагає використання декількох видів світла, що дозволить створити комфортні умови для використання інтер’єру. Раніше інвестори дуже часто обмежувалися встановленням загального освітлення, завданням якого було рівномірне освітлення всього інтер’єру. Сьогодні не можна забувати і про загальне освітлення, але не слід обмежуватися лише ним. Окрім загального освітлення, також варто встановити:

  • спрямоване освітлення,
  • світильники над обіднім столом,
  • декоративні рішення.


Що таке загальне освітлення?

Загальне освітлення на стелі повинно випромінювати розсіяне або відбите світло, щоб рівномірно висвітлювати весь інтер’єр. Таке світло не повинно бути дуже яскравим, але важливо, щоб воно освітлювало всі закутки та дозволяло безпечно пересуватися по кімнаті. Це також знадобиться, коли користувачі виконують роботи з прибирання.

Підвісна лампа або стельовий світильник добре підійдуть як загальне освітлення на кухні. На сучасних кухнях також можна зробити освітлювальну установку, що складається з декількох, а іноді навіть з десятка і близько того джерел світла. 

Вибір відповідної установки обумовлений індивідуальними уподобаннями інвестора та стилем архітектури інтер'єру, в якому зберігається конкретна кухня.

Спрямоване освітлення - обов’язкова функція на кухні

Спрямоване світло — це не питання естетики чи представлення модних рішень на кухні, а необхідність, яка забезпечує комфорт роботи та безпеку користувачів. Спрямоване освітлення, яке також часто називають місцевим, зазвичай встановлюється над стільницею. Його завдання — висвітлити зону приготування їжі яскравим і правильно спрямованим світлом. Зазвичай тут вибирають світильники, які випромінюють сфокусоване світло. Вони кріпляться безпосередньо над такою стільницею, наприклад під підвісними шафами. Великою перевагою є також світильники, що дозволяють регулювати кут падіння світла. Завдяки їм користувачі можуть висвітлювати конкретні місця, тим самим покращуючи комфорт діяльності, що виконується на кухні.

Освітлення над обіднім столом

Обідню зону можна відокремити на кухні або у вітальні. На кухнях, відкритих до вітальні, дуже часто столи розташовані на межі обох кімнат, таким чином забезпечуючи спосіб їх візуального відділення та вільний доступ до столу з будь-якої точки кімнати. Освітлення, встановлене над столом в їдальні, дає змогу підкреслити це місце і відрізнити його від фону всієї кімнати, попри відсутність перегородок у вигляді стін або панелей. Однак це лише одна з багатьох функцій, які покладаються на це освітлення.

Освітлення на сучасній кухні дуже рідко обмежується встановленням одного світильника. Найчастіше існує кілька світильників, які стильно відповідають один одному і розташовані таким чином, що дозволяє комфортно і безпечно використовувати весь інтер’єр.


27-04-2021 140
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: