Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Четверг, 09 Июля 2020    07:45:51
Головна » Публікації » Інтернет

Скільки часу займають етапи будівництва будинку? Запитуємо у "КМ Буд"


Скільки часу займають етапи будівництва будинку? Запитуємо у "КМ Буд"

Час, витрачений на будівництво, для кожного будинку – індивідуальний. Але можна порахувати приблизні терміни кожного етапу будівництва. Досвідчені забудовники знають це і застосовують при складанні календарного плану робіт. Саме цим ми і поцікавилися у фахівців компанії «КМ Буд», яка надає послуги з будівництва у м. Києві та області. У портфоліо даного забудовника безліч реалізованих проектів приватних будинків та котеджів. Крім цього, саме цій компанії довірили такий важливий для столиці проект, як реконструкція метрополітену. У 2019 році компанія завершила проведення реконструкцій станції «Святошин».

Тож, за версією «КМ Буд» (https://kmbuilding.com.ua/), у будівництві будинку виділяють наступні етапи з відповідними термінами виконання:

 1. Земляні роботи – тривають від 14 днів до 2 місяців (якщо це простий поверхневий фундамент або створення підвалу або цокольного поверху).
 2. Заливка фундаменту – проводиться пошарово. На це йде до 2 місяців.
 3. Усадка фундаменту – бажано дати 4-6 місяців від осені до весни.
 4. Зведення стін, коробки – на це піде від 1 місяця.
 5. Монтаж покрівлі – займе 1 місяць. Якщо будинок будується з мансардою, найчастіше стіни і дах будуються одночасно.
 6. Установка внутрішніх комунікацій – на це буде потрібно 2-4 місяці (залежить від кількості систем, їх розгалуженості, добудови допоміжних об'єктів).
 7. Зовнішня обробка, облицювання та утеплення – займе 14-30 днів.
 8. Внутрішнє оздоблення – може бути виконане за 45-60 днів (чим складніше планування і дизайн котеджу, тим довше).
 9. Благоустрій ділянки – можна зробити за 1 місяць (доріжки, парковки, освітлення, тераси).

Залежність термінів від матеріалів і технології будівництва

Терміни зведення заміського будинку залежать від вибору матеріалу і способу будівництва.

Можна побудувати будинок з:

 • цегли;
 • газобетону;
 • пінобетону;
 • дерева (бруса, колоди, лафета).

Кожен з цих видів матеріалів, в силу індивідуальних особливостей і характеристик – має свій безпечний термін будівництва. Тут не слід нехтувати будівельними нормами і технічними нормативами.

До того ж, кожен матеріал вимагає до себе особливого підходу. Наприклад, укладання цегли – більш трудомісткий процес, ніж кладка з пінобетонних блоків. А дерев'яний зруб з колод будується повільніше, ніж будівля зі звичайного бруса.

Ще терміни зведення заміського будинку залежать від способу зведення коробки. Крім традиційного способу, в заміському житловому будівництві використовуються коробки:

 • щитові;
 • рамкові;
 • модульні.

При зведенні щитових коробок, готові вироби у вигляді щитів, з композитних дерев'яних полотен на клею, збирають в одне ціле. Потім зміцнюють. Потім ставляться також готові перегородки для внутрішніх стін. Їх теж зміцнюють. Залишається побудувати верх, і покрити його, і потім провести комунікації та виконати оздоблювальні роботи.

Коли ж будується рамковий об'єкт, спочатку з дощок і колод вже на готовій основі створюється каркас. Ставляться крокви для даху. Потім цей каркас обшивається теплоізоляційними матеріалами. В кінці добудовується верх.

Рамкові і щитові будинки чимось схожі в своєму виконанні. У обох випадках спочатку будується каркас. Проте, на ринку з'являються і інші методи будівництва.

Каркасний або модульний будинок може бути побудований дуже швидко – буквально за 2-3 місяці, якщо не робити основи. Будівля з фундаментом будується, звичайно, довше.

Яка пора року оптимально для будівництва заміського будинку?

В ідеалі, починати будівництво слід навесні і встигнути закінчити до настання негативних температур. На практиці ж, завдяки сучасним технологіям, можна будувати будинки в будь-який час року (просто взимку це буде довше і дорожче).

Якщо виходити з особливостей «поведінки» будматеріалів в різні пори року, ми рекомендуємо дотримуватися наступних рекомендацій:

Фундамент. Його найкраще починати будувати навесні. Коли вже розтанув сніг і вантажні машини можуть спокійно їздити по ґрунтових дорогах, а екскаватори копати землю;

Бетон. Оскільки він містить воду – не любить негативних температур (нижче нуля). Будь-які роботи по заливці бетону найкраще проводити при плюсовій температурі і в дні, коли немає дощу. Слід також враховувати, що бетону потрібно на застигання як мінімум 4 дні (а краще відвести на це 2 тижні). У разі опадів, роботи призупиняються і його обов'язково накривають плівкою;

Бетонні блоки (газобетон, пінобетон). Також не «терплять» вологи. Укладання можна вести тільки в суху погоду. При зберіганні їх слід обов'язково вкривати від опадів. А після зведення стін – обов'язково обшити захисними матеріалами;

Дерев'яний брус і колоди. Теж слід тримати в сухості. Хоча вони не так бояться вологи, як бетон і будувати з них можна і в дощ;

Коробка і дах. Вкрай бажано встигнути добудувати коробку зі стін і «закрити» її дахом до початку осінніх дощів. Завдяки цьому, ви також зможете перенести всі залишки будматеріалів та обладнання всередину будинку і більше не переживати за їх збереження від опадів;

Зовнішні оздоблювальні роботи. Бажано встигнути провести до настання холодів. Слід захистити фасад будівлі від небажаних наслідків негоди взимку і навесні. В першу чергу, треба поставити вікна або чимось закрити або завісити (дошками, поліетиленовою плівкою) віконні прорізи;

Комунікації. Щоб в будинку було тепло взимку (і була можливість продовжувати будівництво), до нього важливо встигнути підвести електрику ще до початку холодів.

Якщо будинок кам'яний, взимку будівництво можна продовжувати: робити вже внутрішні оздоблювальні роботи і розводку комунікацій. Якщо ж дерев'яний – доведеться чекати до літа (час на усадку).

Як правило, якщо почати будівництво навесні 1-го року, всі роботи можна встигнути зробити до весни-літа 2-го року. Ось і виходить, що заміський будинок можна з нуля побудувати за 1-1,5 роки, якщо брати час з запасом. Це за умови, що все заздалегідь приготоване і немає збоїв в поставках будматеріалів та фінансуванні.

Дякуємо компанії "КМ Буд" за розгорнуту відповідь.


04 Мая 2020 208
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: