Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Чт, 13-05-2021    05:54:17
Головна » Публікації » Житомир

Особливості публіцистики Юрія Андруховича


Особливості публіцистики Юрія Андруховича

Юрій Андрухович є автором поезії, прози, есеїв, перекладів та публіцистики, він став знаковою фігурою для української культури та кандидат філологічних наук. Юрій Андрухович також один із засновників культової поетичної групи «Бу-Ба-Бу» (Бурлеск-Балаган-Буфонада), та постмодерністської течії в українській літературі, яку умовно називають "станіславським феноменом". Представники цього напрямку активно створюють поетику "карнавального" листа. Саме в «Бу-Ба-Бу» Андруховичу закріпили звання «Патріарха».

Зараз письменника називають Патріархом сучасної української літератури. Він пише про актуальні культурно-історичні та суспільно-політичні події з естетичних, мистецьких позицій, що й відрізняє письменницьку публіцистику від саме журналістської, метою якою можна вважати формування громадської думки.

Публіцистика Юрія Андруховича

Юрій Андрухович є досить відомою постаттю в сучасній українські публіцистиці. Найчастіше письменник висловлює свої думки в таких формах як колонки-есею, які найкраще дозволяють продемонструвати авторське «я» та суб‘єктивні погляди і оцінки тих чи інших подій. Письменник пише про події або проблми через певну призму власного розуміння, наводячи приклади зі свого життя чи знайомих йому людей. По-друге, його тексти є завжди актуальними.

Публіцистика Юрія Андруховича є окремим видом публіцистичної діяльності яка вдало входить до естетичної системи письменника на одному рівні з художніми творами. У письменника-публіциста, на першому плані його власна громадянська позиція, думка і погляд на життя.


Письменник найчастіше звертається до таких тем як проблема України та Росії, мова, культура, проблеми алкоголізму. Також велика частина текстів про різні життєві ситуації:

  • «У світі тварин»
  • «Синдроматика виходу»
  • «Рогами вперед»
  • «Тату і табу» й ін.

Також Юрій Андрухович великої уваги приділяє політиці, а саме українській владі, ця тема є для нього не дуже приємною. Андрухович пише про музику, про вподобання сучасної української молоді. Він вважає, що російська попса погано впливає на українську молодь. Тексти письменника характеризуються широким використанням художніх засобів - епітетів.

Збірки присвячені подіям в Україні

Окрім того, є низка текстів, приурочених до певної дати (наприклад, 140-річчя від дня смерті Степана Руданського – «Перший національний порнограф», 2 роки від дня смерті Назара Гончара – «Ліжко його українське») або ж як реакція на ту чи іншу подію (демонтаж пам‘ятної дошки Юрію Шевельову в есеї «Із особливим цинізмом», побиття студентів на Майдані в тексті «Ковзанка», підписання диктаторських законів 16 січня в «1984. 2014?» тощо). Останні есеї зі збірки присвячені подіям на Сході України («Концерт із ведмедем», «Чужі в місті», «Після нього»).

Письменник не лише висловлює свої думки й почуття щодо війни, а намагається знайти якийсь вихід. Найперше, вважає Андрухович, окрім світової підтримки, зброї, санкцій, необхідно відкрито визначити першопричину всіх подій. Він пропонує власний суб‘єктивний погляд на актуальні теми, які вписані в національний та світовий контекст.

Публіцистиці Юрія Андруховича притаманні як літературні (серед яких автобіографічність, інтертекстуальність, експресивність, емоційність, іронічність та широке використання художніх засобів), так і соціокомунікативні риси (актуальність, оперативність, безпосередній вплив на масову свідомість, «державне мислення» та медійність). Твори Андруховича є досить різноманітними та володіють неабияким сенсом, він не боїться написати те, про що думає і бачить, саме тому йому довіряє читач.

Автор: Матвієнко Діана


28-04-2021 120
Комментариев: 0
avatar

Читайте також: