Vencedor
Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вс, 17-10-2021    11:37:54
Житомир » Новини » Житомирська область » 2021 » Сентябрь » 30 » 13:08:21 оновлено: 13:08:00

Архітектор показав, як зруйнований палац Терещенка виглядав 100 років тому. ФОТО

30-09-2021, 13:08:00 2130 Коментарі 0 Читать на русском

Архітектор показав, як зруйнований палац Терещенка виглядав 100 років тому. ФОТО
Житомирський архітектор Максим Гордійчук відтворив по архівним фотографіям вигляд маєтку Терещенків в селі Дениші.

Рендери палацу він опублікував на своїй сторінці в соцмережі. За словами чоловіка, модель була створена у вільний від роботи час.
 

"Я сам родом з цих країв і як архітектору мені завжди було боляче усвідомлювати, що ми втратили таку перлину. Тому у вільний від роботи час вирішив дати друге життя цій пам'ятці у тривимірному просторі. В цьому мені допомогли архівні фото та Відділ культури та туризму Тетерівської ОТГ", - зазначив Максим Гордійчук.Палац Терещенків


Проєкт палацу розробляв відомий архітектор Павло Іванович Голандський, замовлення на який він отримав восени 1910 року. Будівля була симетричною, двоповерховою, побудованою в стилі італійського ренесансу, налічувала 40 кімнат та триповерхові башти. Для оздоблення будівлі використовувався світлий цемент з Італії.

Після завершення будівництва в 1913 році палац використовувався як заміський будинок. Палац був розграбований після Жовтневого перевороту і поступово знищений, а його цегла використовувалась на будівництві сільських будинків.

На сьогодні палац в руїнах. Частково збереглася вежа, з елементами гвинтової драбини, спуском в підземелля, частина західної стіни і невеликі сходи, внутрішні стіни повністю знищені, східна та північна сторони не збереглись.

Днями на інтернет-порталах з'явились оголошення про продаж палацу Терещенка в селі Дениші.

Тегі: Дениші, замок, палац, Терещенко, проект, рендер
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: