Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Сб, 24-07-2021    23:47:33
Житомир » Новини » Економіка » 2021 » Июль » 5 » 16:05:57

Міськрада просить Раду не голосувати за законопроєкти, через які громада втратить 75 млн грн

05-07-2021, 16:05:57 87 Коментарі 0 Читать на русском

Міськрада просить Раду не голосувати за законопроєкти, через які громада втратить 75 млн грн
Сьогодні депутати Житомирської міської ради проголосували за звернення до Верховної Ради України та Кабміну щодо недопущення прийняття законопроєктів №5600 та №3679.

Як пояснили «Журналу Житомира» в міській раді, у відповідному законопроєкті №5600 закладено норму щодо позбавлення бюджетів територіальних громад 5% акцизного податку з роздрібного продажу тютюнових виробів шляхом перенесення на виробників та імпортерів обов’язку сплати такого податку до держбюджету.

Для бюджетів усіх територіальних громад України це втрата 2,9 млрд грн доходів. Для Житомира втрата складе близько 50 млн грн.
 

«Законопроєкт вже проголосований в першому читанні… Та податок має залишитися у структурі бюджету громади. У разі його прийняття - бюджет Житомира втратить 50 млн грн», - каже міський голова. 


Цей фінансовий ресурс спрямовується на видатки закладів охорони здоров’я, на заходи щодо запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби та інші програми розвитку громади. 

Законопроєктом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо збалансованості наповнення місцевих бюджетів» від 18.06.2020 №3679 передбачається надання пільг по сплаті земельного податку підприємствами ДП «Укрзалізниця».

Зазначено, що надання запропонованих податкових пільг щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту, призведе до зменшення надходжень до бюджету Житомирської міської громади на 25 млн грн щорічно.

«Загальні втрати бюджету Житомирської міської територіальної громади становитимуть 75 млн грн. Вимушено будуть скорочені видатки на реалізацію важливих для громади заходів та програм у сфері житлово-комунального господарства, благоустрою, ремонту та будівництва доріг, соціального забезпечення, освіти та охорони здоров’я. З метою недопущення втрат місцевих бюджетів Житомирська міська територіальна громада вважає за необхідне не вносити на розгляд Верховної Ради України та не підтримувати зазначені законодавчі ініціативи», - наголошують в міськраді.

Тегі: БЮДЖЕТ, міська рада, громада, законопроєкт, податки
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: