Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Ср, 04-08-2021    21:23:44
Житомир » Новини » Економіка » 2021 » Июнь » 28 » 18:24:06

В Україні може з'явитися новий податок: вартість житла підскочить

28-06-2021, 18:24:06 645 Коментарі 0 Читать на русском

В Україні може з'явитися новий податок: вартість житла підскочить

В Україні може з'явитися новий податок на нерухомість. У Раді зареєстрували законопроект, в якому передбачено оподатковувати податком на додану вартість операції з продажу побудованих квартир або будинків. Про це повідомляє ТСН.

Що передбачає законопроект?

Відзначається, що даний законопроект вже підтримали в Комітеті Верховної Ради з питань фінансів. Проектом пропонується обкласти податком на додану вартість (20%) квартири в новобудовах. Без ПДВ будуть продаватися тільки квартири в будинках, які будуються за бюджетні гроші або за програмами доступного житла.

Крім того, для громадян пропонується ввести оподаткування ПДФО за ставкою 18% доходів, отриманих від продажу протягом звітного податкового року третього і наступних об'єктів нерухомості.

Але останнє слово з цього приводу буде за депутатами. Якщо більшість проголосує "за" - тоді його приймуть. Засідання буде наступного тижня.

Що ще пропонують чиновники

Також надійшла пропозиція розширити податки на автомобілі та підвищити акцизний збір на тютюнові вироби. У Кабінеті Міністрів висловлюють сподівання, що такі нововведення допоможуть поповнити державний бюджет майже 60 млрд гривень.
Українці отримають платіжки з новим податком

Українці отримають "платіжки" з новим податком

Незабаром українці отримують квитанції з оплатою податку на нерухомість. Проплатити їх потрібно буде протягом двох місяців після отримання. Якщо людина не зробить цього - її чекає штраф. Відзначається, що, якщо ж платіж буде затриманий на тридцять днів, буде нараховано штраф у розмірі 10% від суми в квитанції. Якщо ж затримка податкового платежу перевищить тридцять днів, штраф збільшиться в два рази.

Кого стосується податок на нерухомість

Податок на нерухомість стосується тільки тих власників квартир, у кого площа житла перевищує 60 квадратних метрів. Якщо у вас приватний будинок площею понад 120 квадратних метрів - вам теж потрібно платити цей податок.

Відзначимо, що оплата йде тільки за площу приміщення більше норми. Розмір податку залежить від регіону.

Як нараховується податок

У 2021 році податок на нерухоме майно нараховується фізичним особам - власникам об'єктів нерухомості (будинків, квартир тощо) за 2020 рік, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2020 року - 4 723,00 гривень. Сплачують податок власники житлової та / або нежитлової нерухомості. При неповнолітніх дітей-власників нерухомості податок платять батьки / опікуни.

Якщо ви не отримали повідомлення-рішення через невідповідність податкової адреси з фактичним місцем проживання, слід негайно звернутися до податкового органу за місцем реєстрації для сплати належної суми податку.


Тегі: нерухомість, податки, ціни
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: