Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Сб, 31-07-2021    01:54:07
Житомир » Новини » Житомирська область » 2021 » Май » 21 » 09:50:30

На Житомирщині виявили стихійне звалище, куди роками звозять сміття і забруднюють землю. ФОТО

21-05-2021, 09:50:30 645 Коментарі 0 Читать на русском

На Житомирщині виявили стихійне звалище, куди роками звозять сміття і забруднюють землю. ФОТО
У селищі Брусилів Житомирської області екологи виявили несанкціоноване сміттєзвалище, куди звозять відходи мешканці смт та прилеглих населених пунктів. Про це в соцмережі повідомила Державна екологічна інспекція Поліського округу.
 

"За результатами супутникового моніторингу проведеного у період з 2010 по 2020 роки з використанням супутникових даних, виявили факти використання земельних ділянок в смт Брусилів під звалища твердих побутових відходів. Протягом вказаного періоду площа звалищ змінювалась від 1,387 га до 3,118 га і станом на останню дату зйомки, а це 25.03.2020 року становила 2,486 га", – йдеться у повідомленні.
Під час перевірки екологи встановили, що після збирання побутових відходів на території селища та прилеглих населених пунктів, здійснюється їх самовільне несанкціоноване видалення та захоронення на земельній ділянці площею понад 3 га, яка не відведена у власність або користування.

Окрім того, вказана ділянка не захищена протифільтраційними конструкціями, що запобігають забрудненню земель та підземного водоносного горизонту, не має робочого проєкту будівництва полігону твердих побутових відходів та ряду дозвільних документів і погоджень.

Фото: Державна екологічна інспекція

Зазначається, що розмір шкоди, заподіяної внаслідок засмічення відходами та забруднення земель хімічними речовинами на території Брусилівської селищної ради становить 3 млн. 862 тис. 370 грн. Суму заподіяних державі збитків має сплатити селищна рада.

"В разі відмови Брусилівською селищною радою від добровільної сплати заподіяних державі збитків, Інспекцією будуть здійснені заходи щодо пред’явлення позову на вказану суму до Господарського суду Житомирської області", – додали екологи.

Тегі: житомирщина, звалище, сміття, екологи
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: