Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Чт, 13-05-2021    06:15:11
Житомир » Новини » Житомирська область » 2021 » Март » 30 » 08:37:48 оновлено: 08:40:48

У лісах Житомирської області з 1 квітня – «сезон тиші», а на водоймах – нерестова заборона

30-03-2021, 08:40:48 621 Коментарі 0 Читать на русском

У лісах Житомирської області з 1 квітня – «сезон тиші», а на водоймах – нерестова заборона
З 1 квітня по 15 червня 2021 року в лісах та парках Житомирщини діятиме "сезон тиші", під час якого заборонені будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та занепокоєння диких тварин та птахів. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

"Сезон тиші" – це природоохоронний захід, що передбачений Законом України "Про тваринний світ" (стаття 39), який має на меті охорону диких тварин і птахів у період масового розмноження.

Під заборону підпадають наступні заходи:
 
  • стрільба;
  • проведення вибухових робіт;
  • феєрверків;
  • санітарних рубок лісу;
  • використання моторних маломірних суден;
  • проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.


Покарання


У разі виявлення випадків порушення "тиші" винних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 87 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі:  на громадян – від 510 до 850 грн., посадових осіб – від 850 до 1190 грн.
 

Нерестова заборона


На території Житомирської області з 1 квітня розпочинається нерестова заборона. Нерест – особливий та надзвичайно важливий період у житті мешканців водойм, коли відбувається їх розмноження. 

З метою охорони, збереження та створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів з 1 квітня 2021 року встановлюється весняно-літня нерестова заборона.

Забороняється вилов водних біоресурсів у такі строки:
 
  • у річках та їх кореневих водах – з 1 квітня по 20 травня включно;
  • на водосховищах – з 1 квітня по 10 червня включно;
  • у придаткових водоймах (протоки, ставки, озера тощо) – з 1 квітня по 30 червня включно.

У цей період забороняється пересування будь-яких плавзасобів, проведення змагань з рибальства, різкі коливання рівня води (для суб’єктів господарювання), здійснення підводного полювання, проведення гідромеханізованих, днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт.

Дозволяється любительський і спортивний лов риби з берега в межах населених пунктів, розташованих на берегах водойм, за межами місць нересту однією поплавковою або донною вудками з одним гачком або спінінгом.
 

Покарання


За недотримання зазначених норм передбачена адміністративна відповідальність – штраф від 34 до 680 грн. Крім штрафу за незаконний вилов нараховуються збитки за кожну виловлену рибину.

Тегі: нерест, Житомирська область, заборона, Ліс, водойми
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: