Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Сб, 31-07-2021    01:12:57
Житомир » Новини » Культура » 2021 » Январь » 27 » 12:23:01 оновлено: 12:31:36

На Житомирщині хочуть відновити садибу, де жив і творив Бальзак. ФОТО

27-01-2021, 12:31:36 708 Коментарі 0 Читать на русском

На Житомирщині хочуть відновити садибу, де жив і творив Бальзак. ФОТО
У Житомирській області можуть відновити садибу Ганських, в якій декілька років жив і творив класик світової літератури Оноре де Бальзак. Про це в соцмережі заявив голова Житомирської обласної ради.
 

"Відбулася дуже тепла зустріч з Жаном Рошем, президентом Асоціації "Бальзак-Ганська", кавалером ордену Почесного Легіону, ініціатором масштабного фестивалю Balzac Fest в Україні. У планах Асоціації "Бальзак-Ганська" - створити туристичний маршрут від Франції до України, в який включити місця, де бував великий класик. Зокрема, Жан Рош не перший рік виступає з ідеєю відновити садибу Ганських у Верхівні та відкрити її для тисяч туристів", – повідомив Володимир Федоренко.
Наразі в маєтку функціонує агротехнічний коледж, тому серед першочергових кроків – знайти нове приміщення для навчального закладу.
 

"Щоб показувати Верхівню для широкого загалу, спочатку потрібно провести певну роботу. У маєтку розташований агротехнічний коледж. Напевно, потрібна нова будівля для нього, щоб і коледж продовжив працювати, і щоб ми змогли зберегти та реконструювати культурну пам’ятку, будем радитись з керівництвом коледжу! Це великий проєкт, тут області самотужки не впоратися, потрібна допомога, в тому числі від французьких колег. Також необхідно відремонтувати дорогу до садиби Ганських, адже ми очікуємо на наплив туристів", – додав Федоренко.


Питання садиби та ремонту дороги винесуть на обговорення депутатів обласної ради. 

Нагадаємо, садиба Ганських знаходиться в селі Верхівня Ружинського району. Кілька років поспіль там проходив фестиваль Balzac Weekend.Фото з Facebook-сторінки Володимира Федренка

Тегі: Оноре де Бальзак, садиба Ганських, житомирщина
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: