Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 25 Ноября 2020    13:32:42
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Ноябрь » 17 » 10:57:09 оновлено: 11:31:09

«Ти відпочиваєш, хоча долаєш багато кілометрів». Житомирянин з рюкзаком на спині пройшов за рік 4000 км

17 Ноября 2020, 11:31:09 349 Коментарі 0 Читать на русском

«Ти відпочиваєш, хоча долаєш багато кілометрів». Житомирянин з рюкзаком на спині пройшов за рік 4000 км
40-річний житомирянин Олександр Пятаєв, який професійно займається легкоходством, за останній рік пройшов пішки 4 тисячі кілометрів. Чоловік вже з років займається цим видом туризму.

Олександр у середньому за день проходить пів сотні кілометрів і для того, аби долати такі відстані, потрібно максимально знижувати вагу спорядження без загрози для безпечного подорожування, передає "Суспільне".
 

"Перший мій рюкзак важив 40 кілограмів. Він містив у собі все, і я ніс ці 40 кілограмів на собі. А зараз я несу 5-6 кг. Це вага всього: і їжі, і води. Для легкоходства є таке розуміння, як базова вага рюкзака. Тобто, це – спорядження без їжі та води. Те, що не витрачається, і ви постійно несете. Ця базова вага у літній період складає від 3,5 до 4,5 кг. Це все спорядження на будь-який похід, чи то на місяць, чи на два дні. Без різниці", – зазначає спортсмен.
У рюкзаку Олександра Пятаєва вміщається спальник, каремат, одяг, казанок, пальник та газовий балон. Замість намету чоловік використовує тент, який також можна вдягати, як куртку. Казанок для приготування їжі важить 80 грамів, ложка – 7 грамів, ніж – 25 грамів.

Запаси їжі турист бере на декілька днів з розрахунком, що закупить її у найближчому магазині. Але, за словами Олександра, бувало і таке, що доводилося три доби подорожувати майже без їж.


 

"У Румунії, наприклад, коли я зупинився пообідати і пішов по воду. У Румунії дуже багато собак. І ось вискочив пес, схопив перший ліпший пакет і з ним утік. А в цьому пакеті була майже уся їжа. І я його не догнав. Але в мене залишалися якісь батончики. І тоді теж було цікаво – зі мною подорожував пес, який приблудився, і ось ми ділили батончики з ним протягом трьох діб", – розповів житомирянин.


Чоловік побував у горах Болгарії, Польщі, Прикарпаття, Румунії. Лише за останній рік подолав понад 4 тисячі кілометрів.


 

"Я готувався до цього. У мене були тренування з бігу, спортзал. До таких довгих походів я готуюся. Це не просто так відбувається. Складно пояснити, чому я це роблю. Перш за все – любов до гір, до природи. І подорожі – це найголовніше. Ти відпочиваєш, хоча долаєш багато кілометрів. І також є підкорення дистанції та себе. І щоразу ти розумієш, що можеш більше", – повідомив Олександр Пятаєв.


Фото з Facebook-сторінки Олександра Пятаєва

Тегі: спорт, легкоходство, житомирянин
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: