Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: П'ятниця, 18 Сентября 2020    13:59:04
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Сентябрь » 4 » 15:53:19 оновлено: 16:10:19

Рада хоче узаконити використання електросамокатів і гіробордов: що пропонують депутати

04 Сентября 2020, 16:10:19 379 Коментарі 0 Читать на русском

Рада хоче узаконити використання електросамокатів і гіробордов: що пропонують депутати
Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3023, який, зокрема, передбачає виведення користувачів персонального легкого електротранспорту у нову категорію учасників дорожнього руху.

Документ у першому читанні підтримали 268 нардепів, інформує "Економічна Правда".

Автори законопроєкту, зокрема, пропонують ввести нову категорію учасників дорожнього руху - "користувачі персонального легкого електротранспорту".

До них відносяться особи, які рухаються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, який приводиться в рух за допомогою електричного двигуна - електричні скутери, cігвеі, гіроборди, гіроскутери і т. п.), крім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами), а також визначити їх права та обов'язки.

При цьому, особи, які керують персональним легким електротранспортом, отримають право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а в разі їх відсутності - по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.

Також вони будуть зобов'язані використовувати технічно справний і належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт; рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів, а при можливості обладнати свій електротранспорт звуковим сигналом і світловідбивачами.

Крім цього, передбачається, що користувачі персонального легкого електротранспорту під часу руху у темну частину добу і в умовах недостатньої видимості повинні мати включену фару і виділити себе з допомогою світловідбивних елементів.

А також - не перевозити пасажирів, якщо їх перевезення прямо не передбачено конструктивним рішенням виробника.

Також пропонують заборонити керувати персональним легким електротранспортом у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу та швидкість реакції.

Тэги: самокат, рада, гіроборд, законопроєкт
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: