Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Четверг, 01 Октября 2020    00:03:01
Житомир » Новини » Житомирська область » 2020 » Август » 12 » 09:42:11 оновлено: 09:56:11

У двох містах Житомирської області закриють центри крові: не вистачає фінансування

12 Августа 2020, 09:56:11 232 Коментарі 0 Читать на русском

У двох містах Житомирської області закриють центри крові: не вистачає фінансування
У Житомирській області вирішили закрити два відділи заготівлі крові: Новоград-Волинський та Коростенський. Працівників закладів вже попередили про скорочення, проте вони не згодні із ухваленням такого рішення.

Відділи мають припинити своє існування з 7 жовтня, передає "Суспільне Житомир".
 

"Відповідно до листа, який надійшов від обласного управління охорони здоров’я у Коростенському відділі заготівлі крові підлягає скороченню 12 працівників. Тобто усі. А це означає, що відбувається закриття закладу. Нас ознайомили усно з наказом. Примірника наказу не видали. Сказали, що це не потрібно і нібито незаконно. Приміщення, де сьогодні розташовується Коростенський відділ заготівлі крові, на балансі міської ради", – розповів керівник Коростенського відділу заготівлі крові Віктор Камінський.


Він також зазначив, що в Коростені є чимало людей, які бажають здавати кров. Упродовж 2019-го року було 1185 донорів. За 7 місяців цього року - 524 донори. І це за умови, що заклад через карантин 2,5 місяці не працював.
 

"У Житомирський обласний центр крові та для лікувальних закладів області ми постійно передаємо і еритроцити, і плазму. Тому ми звертались до Коростенського міського голови. Він сказав, що буде звертатись до голови обласної ради, щоб передати Коростенський відділ заготівлі крові з підпорядкування обласної ради на підпорядкування міської ради. Тож, ми будемо фінансуватися не з обласного бюджету, а з міського. Так плануємо зберегти і центр крові, і персонал", – додав Віктор Камінський.


Керівник обласного центру крові Анатолій Чугрієв розповів, що загалом у Новоград-Волинському та Коростенському відділах заготівлі крові працює 29 працівників, і всі вони підлягають скороченню.
 

"Вийшло так, що при потребі на 9 місяців у 9 млн грн нам передбачили 3,8 млн грн. Ми попередили, що, якщо не буде достатньо грошей, то крок до скороченню буде незворотнім. У 2019-му році Новоград-Волинський відділ виготовив продукції на суму 368 тис. грн, а на утримання закладу в 2019-му році витратили майже 2 млн грн. По Коростеню - виготовлено продукції на суму 538 тис. грн, а на утримання витрачено 1 млн 300 тис. грн. Станом на 1 травня заборгованість лікарень перед обласним центром крові за компоненти крові становила 1,4 млн грн", – зазначив Анатолій Чугрієв.


За його словами, сьогодні в області працює 4 відділи заготівлі крові. 90% всіх компонентів крові виготовляє обласний центр крові, що знаходиться у Житомирі.

Тэги: скорочення, житомирщина, Донорство, кров
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: