Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 03 Августа 2020    12:17:16
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Июль » 27 » 09:33:48 оновлено: 09:47:48

Суд на Житомирщині не покарав батюшку церкви МП, який причащав вірян під час карантину

27 Июля 2020, 09:47:48 324 Коментарі 0 Читать на русском

Суд на Житомирщині не покарав батюшку церкви МП, який причащав вірян під час карантину
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області відмовився штрафувати настоятеля Кафедрального Собору Різдва Христового УПЦ МП за порушення правил карантину.

Про це повідомляє «Главком» з посиланням на постанову від 21 липня.

У протоколі про адміністративне правопорушення сказано, що 24 квітня близько 10 ранку, перебуваючи поблизу Кафедрального Собору Різдва Христового на вул. Ольгинська, 2а у Коростені, священник порушив правила карантину, які визначені Постановою Кабміну №211 від 11 березня 2020 року. Зокрема, участь у проведенні богослужіння та причащанні брало понад 10 осіб.

Церковнослужитель не визнав факту вчинення правопорушення. Пояснив, що не запрошував мешканців на богослужіння, а лише виконував свої функції священнослужителя.

Суд з’ясував, що урядова постанова від 11 березня №211 на час складання адмінпротоколу передбачала заборону проведення всіх масових, в тому числі і релігійних заходів.
 

«Водночас Конституція України (ст.35) та Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (ст.9) передбачають свободу віросповідання, що включає свободу безперешкодного відправлення одноособово або колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежено лише законом. Враховуючи, що на час дії карантину право ведення релігійної діяльності, яка включає в себе і відправлення релігійних культів та обрядів відправлення, не було обмежено відповідним законом, вищевказаний підзаконний нормативний акт суперечить Конституції України», - наголосив суд.


Як повідомляв «Журнал Житомира», 7 квітня біля Спасо-Преображенського собору у Житомирі, порушуючи карантин, зібралися десятки вірян.

Тэги: суд, карантин, житомирщина, церква
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: