Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 30 Сентября 2020    19:16:22
Житомир » Новини » Житомирська область » 2020 » Июль » 6 » 09:53:20 оновлено: 10:07:20

Жителі області змушені самі возити тіла померлих родичів на експертизу у Житомир

06 Июля 2020, 10:07:20 1299 Коментарі 0 Читать на русском

Жителі області змушені самі возити тіла померлих родичів на експертизу у Житомир
З 1 липня жителі кількох районів Житомирщини мусять самі возити тіла померлих родичів на судово-медичну експертизу. В обласному управлінні охорони здоров'я кажуть, що розглядають можливості та варіанти вирішення ситуації.

Про проблему із довозом померлих для проведення судово-медичної експертизи розповів начальник Житомирського обласного бюро судово-медичної експертизи Віталій Зозуля, інформує "Суспільне Житомир".
 

"З 1 липня у нас складається негативна ситуація через те, що база автотранспортних підприємств лікувальних закладів втратила можливість забезпечувати нас автотранспортом. Тепер експерти не можуть виїжджати в Коростишів, Черняхів, Пулини та Хорошів. Родичі змушені будуть возити тіла з цих районів в Житомирське бюро. А трупи із Ружина, Романова, Любара та Попільні будуть відправлятися до відповідних відділень", – зазначив Віталій Зозуля.


Автобазу медзакладів перевели на госпрозрахунок, тож, тепер послуга підвозу тіл на експертизу має стати платною.
 

"Іде реформа медицини. Автобаза медзакладів пройшла реструктуризацію. Вони тепер перетворені в комунальне неприбуткове підприємство. Якщо раніше за ці виклики платили за рахунок обласного бюджету, то зараз автобазу переводять на госпрозрахунок, і бюро або зобов'язане наймати ці машини, або їздити власним транспортом. Власного транспорту, звичайно, в нас немає. Тому сьогодні проблема назріла уже. 2 липня у Коростишеві мали три трупи при ДТП, а виїхати туди було неможливо", – додав начальник обласного бюро судово-медичної експертизи.


Очільник обласного управління охорони здоров'я Микола Суслик підтвердив, що така ситуація дійсно має місце. За його словами, галузь не лишили зовсім без можливості забезпечення транспортом, але у зв'язку з реформою кожен заклад має рахувати свої гроші.
 

"На базу санітарного автотранспорту не виділені кошти ні з державного бюджету, ні з Національної служби здоров'я (НСЗУ) і, на жаль, немає їх і в обласному бюджеті. Тому власник, тобто обласна рада, прийняла рішення про реформування автобази санітарного транспорту в госпрозрахункове підприємство. Вони (судмедексперти – ред.) підписують договори з лікувальними закладами, використовуючи той автотранспорт, який раніше за рахунок бюджету був для наших лікувальних закладів безкоштовним. А лікувальні заклади, отримуючи кошти з НСЗУ на надання певної послуги, повинні закладати в цю послугу і транспортні витрати, замовляючи автотранспорт. Раніше судово-медична галузь безкоштовно користувалася санітарним транспортом, тепер же вони повинні заключити договір і по договору, оплачуючи транспортні послуги, користуватися транспортом для виконання своїх функцій", – повідомив Микола Суслик.


Управління охорони здоров'я зараз шукає варіанти вирішення проблеми.

"На сьогодні ми ще також розмовляли з Національною поліцією нашої області – ведемо перемовини зі слідчим відділом. Вони теж повинні долучатися до процесу доставки до місць проведення судово-медичної експертизи тіл загиблих в ДТП чи ще десь. А ті бази, які на сьогодні є, вони так і залишаються", – зазначив очільник обласного управління охорони здоров'я.

Функціями судово-медичної експертизи теж не передбачено доставку тіл в морги, тож наразі це питання лишається відкритим.

Тэги: тіло, Морг, житомирщина, судмедекспертиза
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: