Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 03 Августа 2020    12:28:32
Житомир » Новини » Наука/Освіта » 2020 » Июль » 3 » 15:37:00 оновлено: 15:48:00

Рада дозволила випускникам з ОРДЛО вступати без ЗНО в українські виші

03 Июля 2020, 15:48:00 529 Коментарі 0 Читать на русском

Рада дозволила випускникам з ОРДЛО вступати без ЗНО в українські виші
Верховна Рада проголосувала законопроєкт, що дозволяє учням з тимчасово окупованих територій вступати в усі виші без проходження зовнішнього незалежного тестування.

Відповідний законопроєкт Рада підтримала на засіданні 3 липня. "За" проголосували 310 нардепів, передає Еспресо.TV.

Відповідний законопроєкт до Ради вніс президент України Володимир Зеленський.

Відтак передбачено запровадження можливості вступу за вступними іспитами в межах установлених квот для абітурієнтів, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та територія населених пунктів на лінії зіткнення, до усіх закладів вищої освіти.

Раніше вступ за квотою був передбачений лише для вступників, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія АР Крим і міста Севастополя до уповноважених закладів вищої освіти.

Зокрема, статтю 44 Закону "Про вищу освіту" доповнено положенням про те, що для осіб, місцем проживання яких є ОРДЛО, територія населених пунктів на лінії зіткнення, тимчасово окупована територія Криму та Севастополя, за їхнім бажанням забезпечується безоплатне навчання зі стипендіальним забезпеченням на підготовчих курсах закладів вищої освіти тривалістю до одного року з наступним вступом до закладів вищої освіти як внутрішньо переміщених осіб.

Тэги: ВНЗ, ОРДЛО, випускники, ЗНО
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: