"У межах раніше розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби встановили, що навесні 2018 року посадовці державного підприємства уклали із львівським науково-виробничим об`єднанням договір на технічне обслуговування та ремонт приладів радіаційної і хімічної розвідки. Вартість ремонту систем захисту становила 2,5 мільйона гривень. Водночас ініційована СБУ перевірка засвідчила, що на бронетанковому заводі наявна вся необхідна матеріально-технічна база, яка дозволяє без задіяння сторонніх фірм здійснювати обслуговування і налаштування цієї військової техніки. У той же час львівське підприємство необґрунтовано залучило три фірми-субпідрядники, штучно завищивши вартість робіт на понад 60%", – повідомляє пресгрупа УСБ України в Житомирській області.
Крім того експерти виявили низку порушень технологій ремонту і тестування військових приладів.
"Це могло призвести до передчасного виходу з ладу обладнання та ставило під загрозу життя і здоров`я військовослужбовців в умовах радіаційної та хімічної небезпеки", – додає СБУ.
Правоохоронці провели сім санкціонованих обшуків на бронетанковому заводі та у львівській фірмі, у кількох військових представництвах у Києві, а також за місцями проживання учасників оборудки.
"Вилучено військову продукцію, договори, фінансову документацію, які доводять неправомірне завищення вартості ремонтних робіт. Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України", – резюмують у спецслужбі.