Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 07 Июля 2020    20:04:31
Житомир » Новини » Житомирська область » 2020 » Июнь » 10 » 13:33:50 оновлено: 14:00:50

Через посуху та лісові пожежі Житомирську область залишають червонокнижні птахи. ФОТО

10 Июня 2020, 14:00:50 277 Коментарі 0 Читать на русском

Через посуху та лісові пожежі Житомирську область залишають червонокнижні птахи. ФОТО
У Народицькому, Овруцькому та Олевському районах Житомирщини цього року спостерігають пересихання боліт через відсутність опадів та масштабні лісові пожежі, внаслідок чого птахи, що занесені до Червоної книги, шукають нові місця для проживання.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на міжнародний природоохоронний проєкту «Полісся – дика природа без кордонів».
 

Фахівець-орнітолог Микола Весельський зауважує, що на обстеженій території (3 районах – ред.) журавля сірого ще є досить багато. Всього виявлено 53 територіальні пари та 21 зустріч холостуючих і молодих птахів. Більшість із них (44 пари із 53) покинули традиційні для гніздування болота та зосередились на заболочених ділянках заплав річок, де серед очеретів, осокових купин збереглися обводнені ділянки. Важливим критерієм присутності цього виду, зокрема для влаштування гнізда і нічлігу, є наявність води з достатньою глибиною, яка створює перепону для небезпечних хижаків та небажаних відвідувачів», - поінформували у пресслужбі.


Зазначається, що із 38 обстежених лісових боліт, на яких раніше гніздились журавлі, 29 висохли і їх залишили птахи. Лише на 9 уцілілих від висихання болотах були зареєстровані гніздуючі пари.Через масштабне зневоднення регіону, викликане проведеною у минулому меліорацією та сучасним знелісненням території, не краща ситуація і з тетеруком.

«На обстежених болотах, які відомі значною кількістю шлюбних територій цих птахів, навесні зареєстровано лише 15 токовищ, на яких нараховувалось по 1-3 «весільних» самців. Лише на одному токовищі їх було відмічено 7», - зауважили у проєкті.Крім того, цієї весни додались ще й масштабні пожежі, через які зареєстровано 15 вигорілих боліт. Вони змушували птахів покидати свої традиційні місця розмноження та шукати нові території.

За словами орнітолога Юрія Кузьменка, дослідження місць гніздування сови бородатої показали невтішні результати. Загалом перевірено 14 потенційних гнізд птаха, де зафіксовано 2 випадки створення пар без відкладання яєць. У 8 житлах зареєстровані сім’ї з пташенятами.

На думку фахівця, невисокий показник гніздування цього рідкісного птаха пов’язаний з фактором зменшенням популяції гризунів, на яких полює сова. Однією з причин є висихання боліт, на яких живуть гризуни.


Тэги: червона книга, посуха, птахи, Житомирська область
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: