Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понеділок, 25 Травня 2020    00:47:49
Житомир » Новини » Суспільство » 2020 » Травень » 15 » 15:11:14 оновлено: 15:33:14

Критично не вистачає крові та плазми: житомирян закликають стати донорами

15 Травня 2020, 15:33:14 1425 Коментарі 0 Читать на русском

Критично не вистачає крові та плазми: житомирян закликають стати донорами
У Житомирському обласному центрі крові закликають жителів області, навіть тих, хто перехворів на коронавірусну інфекцію, ставати донорами крові та її компонентів.  

У зв’язку з пандемією COVID-19 та введенням карантинних заходів кількість донорів в області з березня зменшилась на 30-35%. Якщо за минулий рік кров здали понад 8,7 тис. донорів області, тому в цьому році на третину менше, інформує обласна рада.
 

«Вчора нам подали заявку на 24 дози еритроцитів, але ми видали лише 17 доз, і це тому, що у нас їх просто немає в наявності через зменшення кількості донорів. Але на сьогодні ніхто не може відмінити пологи, трапляються ДТП, на сході країни тривають бойові дії, і люди потребують переливання крові. Особливо гостро постало питання дефіциту тромбоцитів, які потрібні для лікування онкогематологічних захворювань. Пацієнти, які отримують хіміотерапію, потребують саме тромбоцитів. У нас практично немає запасів цих компонентів крові, і якщо донор здає тромбоцити, то одразу відправляємо їх онкохворим пацієнтам в лікарню», - наголосив директор центру крові Анатолій Чугрієв.

 

Він також розповів про проєкт, який започатковує центр крові, що стосується лікування хворих на коронавірусну інфекцію.
 

«Вчені вже попереджають, що попереду може бути ще одна хвиля захворюваності на COVID-19. І наразі в світі та в Україні застосовуються різні методи для лікування хворих на цей вірус. Зокрема, використовують плазму людей, які перехворіли на коронавірус. У плазмі знаходяться антитіла, які сприяють швидшому одужанню хворих на COVID-19. Тому ми започатковуємо проєкт, в рамках якого центр крові буде збирати плазму від людей, які одужали від коронавірусу, для виготовлення антитіл - Імуноглобуліну G, що у подальшому допоможе у лікуванні COVID-19. Тож закликаю жителів області, у тому числі й тих, хто вилікувався від коронавірусу, ставати донорами крові та плазми», - зазначив лікар.


Донором крові чи плазми може стати кожен здоровий українець, якому виповнилося 18 років і який важить більше 50 кг. Аби стати донором крові, потрібно звернутися до Житомирського обласного центру крові з понеділка по п'ятницю з 08:00 до 13:00 за адресою: м. Житомир, вул. Кибальчича, 16, тел. (0412) 39-58-57. Із собою треба мати документ, що посвідчує особу.

Тэги: кров, донорство, Житомир
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ

Інші новини Житомир:

Коменатрів: 0
avatar