Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 03 Августа 2020    12:34:11
Житомир » Новини » Технології » 2020 » Апрель » 16 » 14:58:33 оновлено: 15:06:33

В Україні узаконили паспорт в смартфоні: електронний документ прирівняли до паперового

16 Апреля 2020, 15:06:33 957 Коментарі 0 Читать на русском

В Україні узаконили паспорт в смартфоні: електронний документ прирівняли до паперового
Уряд схвалив постанову про електронні паспорти у застосунку «Дія». Відтепер паспорти у смартфоні офіційно є цифровими аналогами паперових документів. Про це заявив у своєму телеграм-каналі віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, зараз понад 17 тис. українців тестують е-паспорти, а вже наступного тижня вони будуть доступні кожному у мобільному застосунку «Дія».
 

«Паспорт у смартфоні дозволить не носити з собою ID-картки та витяги з неї. Якщо у вас немає ID-картки, ми оцифрували закордонний біометричний паспорт, який так само посвідчує вашу особу. Він надає такі ж права і можливості як і паперовий, що діє всередині країни. Кількість українців із закордонними біометричним паспортом значно перевищує кількість власників ID-карток. Це означає, що більше громадян зможуть користуватися е-паспортом для посвідчення своєї особи», – пояснив Федоров.


Він додав, що е-паспорти можна буде використовувати для посвідчення особи, на пошті, під час поїздок залізничним або повітряним транспортом; під час медичного обслуговування та банківських операцій, а також під час отримання адміністративних послуг.

«До речі, Україна – перша у світі держава, де можливо користуватися цифровим паспортом і водночас не пред’являти паперового чи пластикового аналогу», – наголосив він.

Наразі користувачами застосунку «Дія» є вже понад 2,1 млн українців.

Тэги: Україна, додаток, паспорт, Документи
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: