Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 13 Июля 2020    11:18:03
Житомир » Новини » Політика » 2020 » Март » 17 » 10:48:06 оновлено: 10:55:06

Рада ухвалила жорсткий закон щодо боротьби з коронавірусом

17 Марта 2020, 10:55:06 864 Коментарі 0 Читать на русском

Рада ухвалила жорсткий закон щодо боротьби з коронавірусом
Верховна Рада України на позачерговому засіданні 17 березня прийняла законопроєкт, націлений на протидію коронавірусу COVID-19.

За проєкт закону №3219 від 16.03.2020 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)" проголосували 344 депутати, інформує "Обозреватель".
 

Новий закон передбачає такі зміни:

 
  • Ліки, які закуповуються для боротьби із захворюванням, звільняються від сплати ввізного мита та ПДВ.
  • Українці можуть працювати дистанційно, або йти у відпустку. Ця відпустка може бути оплачувана.
  • Медперсонал, який працює над ліквідацією коронавірусу буде отримувати надбавки.
  • За порушення обсервації буде передбачена адмінвідповідальність, а за умисне зараження людей – кримінальна відповідальність.
  • Кабмін контролюватиме ціни на лікарські препарати, товари медичного призначення та соціально значущих товарів.
  • Законом заборонено скасовувати дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб. Заборона діє 30 днів.

У Адміністративний кодекс внесли норму стосовно штрафу за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм: на громадян від одного до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб – в розмірі від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів.

Кримінальний кодекс передбачає покарання за ті ж дії, що спричинили або завідомо могли спричинити поширення захворювань – передбачає штраф від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або про граніченіем волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на термін до трьох років.

Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Нагадаємо, в Житомирі посилюється карантин: 17 березня, закривають заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек і АЗС. З 19 березня 2020 року не будуть працювати: заклади ресторанного господарства, кафе, бари (крім онлайн-доставки), ринки.

Тэги: закон, коронавірус, рада
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: