Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Понедельник, 06 Июля 2020    01:28:50
Житомир » Новини » Житомир » 2020 » Февраль » 24 » 09:19:55 оновлено: 09:46:55

Сухомлин пообіцяв, що Житомир незабаром отримає найсучасніший в Україні водоканал. ФОТО

24 Февраля 2020, 09:46:55 639 Коментарі 0 Читать на русском

Сухомлин пообіцяв, що Житомир незабаром отримає найсучасніший в Україні водоканал. ФОТО
У Житомирі тривають роботи з оновлення та реконструкції очисних споруд каналізації та об’єктів Житомирводоканалу за  кошти Світового банку. Будівництво здійснюється словенською компанією "Езотех". Термін введення в експлуатацію - листопад 2021 року.

Як проходить модернізація, йшлося на виїзному брифінгу, під час якого керівництво КП "Житомирводоканал" та влада міста розповіла про майбутній процес очищення води та показали хід виконання зазначених проєктів.

Зазначено, що очисні споруди каналізації будуються за кращими німецьким стандартом, який дозволить на 100% очистити більш важкі забруднення, в тому числі фосфати та азот. Всі процеси, які наразі виконуються вручну, мають здійснюватися автоматично. Це стосується регулювання самоочистки, подачі кисню, змішування та інше. 

На сьогодні на двох майданчиках очисних споруд у Житомирі працює 149 осіб, після реконструкції ж - за регламентом працюватиме 39. 
 

"Ми знаходимося на майданчику, де будується цех, який механічно очищуватиме воду. Решітки очищують стічні води від будь-яких забруднень, а пісколовки видаляють пісок, який необхідно видалити зі стічних вод, щоб він не зношував очисні споруди. Далі - видалення з решіток того, що з них дістали, та утилізація  твердого бруду", - пояснює директор підприємства Андрій Нікітін. 
Він додає, що найближчим часом буде презентовано стратегію підприємства, де пропишуть, як має змінитися тариф.

Окрім того, наразі доопрацьовується проєкт з будівництва біогазових станцій, який покриє 85% споживання електричної енергії новими очисними спорудами. Адже, як зазначено під час зустрічі, мул – це велика енергетична можливість для видобутку біогазу, його спалення та перетворення на електричну енергію. 

Також планують  створити інфраструктуру для того, щоб всі супровідні процеси очищення проходили на найвищому рівні. Мова йде про лабораторію з новим найсучаснішим обладнанням, освітленням, майстернями для ремонту та обслуговування,  гаражем для техніки.

Міський голова Сергій Сухомлин запевняє, що Житомир – єдине місто в Україні, де будують очисні споруди каналізації такого рівня, а новітня схема очистки води відповідає європейським стандартам.
 

"Цьогоріч планується будівництво станції очистки води, а це - серце водоканалу.  Продовжуються роботи по заміні магістральних водогонів, дюкерів. Головній каналізаційній насосній станції в Житомирі багато років, і завдяки співпраці зі Світовим банком та німецьким урядом ми в минулому році отримали грантові кошти для проведення повної реконструкції головної каналізаційної станції - 8 млн євро. Через декілька років ми отримаємо новий водоканал - найсучасніший в Україні. Покращиться ситуація з водою і екологією", - зазначив міський голова Житомира.


Детальніше про реконструкцію каналізаційної системи Житомира читайте за посиланням.
Тэги: Сухомлин, очисні споруди, реконструкція, Житомир, водоканал
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: