Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вівторок, 18 Лютого 2020    13:04:04
Журнал » Новини Житомира » Житомир » 2020 » Лютий » 12 » 08:58:40 оновлено: 09:28:40

Сквер на Крошні після 1,5 мільйонного ремонту: очікування і реальність. ФОТО

12 Лютого 2020, 09:28:40 7306 Коментарі 1 Читать на русском языке
Сквер на Крошні після 1,5 мільйонного ремонту: очікування і реальність. ФОТО
У Житомирі в мікрорайоні Крошня з’явився новий облаштований сквер. Але, за словами місцевих жителів, він суттєво відрізняється від презентованого навесні проєкту бюджету участі.

Житомирянин Віталій Павлюк розповів Суспільному Житомир, що у парку мав бути дитячий і спортивний майданчики. А лавки мали стояти по всьому периметру.

"Ми чекали повного озеленення газонів. І поливання трави і клумб тут було передбачене. І освітлення гарними ліхтарями, а не цими "ледовськими" Скляний куб мав світитися, і люди ходили б навколо нього. На цьому мав би бути акцент. Але поклали тільки 500 квадратних метрів плитки, яка коштує півмільйона гривень, поставили пару-другу лавочок, "ледовські" ліхтарі і все", - розповів чоловік.

Співавтор проєкту Артем Ракович сказав, що через відсутність фінансування деякі елементи будови скоротили.
 

"Тривав бюджет участі, і за моєї ініціативи та мого співавторства головною картинкою цього проекту була картинка головного архітектора. І сьогодні ми маємо ту реалізацію проєкту, за яку й проголосували. Тобто проєкт на півтора мільйона гривень. На жаль, той проект, який був намальований, коштував 6 мільйонів гривень. Тому міська рада його відклала в довгу шухляду, і нам вдалося його витягнути за рахунок людей і голосування", - зазначив депутат міськради.


Загалом на будівельні роботи витратили 1 мільйон 400 тисяч гривень.
 

"Оскільки бюджет участі на великі об’єкти складав всього півтора мільйона гривень, то було погоджено з автором проєкту про зменшення обсягів робі. Першочергово заклали благоустрій території, замінили освітлення на сучасне, замінили лавки, урн для сміття і озеленення території. На даному етапі ці роботи згідно з проєктом виконані повністю. Було рішення виконавчого комітету про передачу на баланс виконаних робіт. Було виділено півтора мільйона гривень. З них 60 тисяч – це проектно-кошторисна документація, авторський і технічний нагляд, а 1 млн 400 тисяч - самі будівельні роботи", - розповів В’ячеслав Глазунов, начальник Управління капітального будівництва міськради.


Натомість, деяким житомирянам подобається сквер і в такому вигляді.

"Дуже гарно. Якби ще люди не смітили. Колишній сквер був жахливий. Була як пивнушка. Збирались люди зранку до ночі, пили, бруд. А тут – гарненько зробили. І для дітей, і світло. Дуже добре зробили", - зазначила житомирянка Ольга.

"Тут було дуже погано, тут збиралося багато п’яниць, а зараз зробили гарно. Дітям є де погратися, і ми дуже раді, що так зробили. Я гуляю зі своїм внуком, і ми дуже задоволені", - говорить житомирянка Таміла.

Проєкт
Реалізація


Коментарів: 1
Ігор
1 Ігор Омельчук (Ігор)   • 10:01:22, 12 Лютого 2020
0

всі ці штучки в Житомирі - це як змагання програмістів - хто краще намалює
avatar

Новини Житомира: