Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Четверг, 09 Июля 2020    23:52:59
Житомир » Новини » Наука/Освіта » 2020 » Январь » 30 » 13:47:20 оновлено: 14:06:09

Лікаря-стоматолога суд зобов’язав повернути університету 86 тисяч за навчання на бюджеті

30 Января 2020, 14:06:09 8413 Коментарі 0 Читать на русском

Лікаря-стоматолога суд зобов’язав повернути університету 86 тисяч за навчання на бюджеті

Радомишльський районний суд Житомирської області розглянув цивільну справу про стягнення коштів за навчання за позовом Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров`я України. Випускник, по завершенню навчання та інтернатури мав відпрацювати три роки в КП «Радомишльська стоматологічна поліклініка», натомість пішов працювати в приватну стоматологію. Хлопець має сплатити вузу 86 тисяч гривень.

Відповідне рішення суду, яке було ухвалене 23 січня, 27 січня оприлюднене в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зазначається, що 30.08.2019 представник позивача звернувся до Корольовського районного суду міста Житомира з позовною заявою, в якій просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 кошти, затрачені Тернопільським національним медичним університетом імені І.Я. Горбачевського МОЗ України на його навчання в розмірі 86299,23 грн., а також судові витрати по справі. Хлопця зарахували студентом першого курсу стоматологічного факультету 05.08.2009 року.

«У зв`язку із зарахуванням відповідача на навчання за державним замовленням 01.09.2009 між Університетом та відповідачем укладено угоду № 19 про підготовку фахівців з вищою освітою, відповідно до умов якої ОСОБА_1 зобов`язався прибути після закінчення Університету на місце працевлаштування відповідно до направлення і відпрацювати не менше трьох років по закінченню навчання в інтернатурі, а в разі відмови працювати за призначенням - відшкодувати навчальному закладу до державного бюджетів вартість навчання у встановленому порядку», – йдеться у матеріалах суду.


Скріншот з рішення суду


Студент закінчив навчальний заклад у червні 2014 року та отримав направлення на роботу в «Комунальний заклад Радомишльська стоматологічна поліклініка» департаменту охорони здоров`я Житомирської ОДА на посаду лікаря-стоматолога. Із пропозицією щодо працевлаштування відповідач був ознайомлений та згідний, про що свідчать його підписи у відповідних документах. Направлення студенту вручили особисто.

«В подальшому ОСОБА_1 проходив інтернатуру в Комунальному некомерційному підприємстві «Житомирське обласне стоматоголічне об`єднання» Житомирської обласної ради, звідки відповідача 29.07.2016 було звільнено у зв`язку із закінченням терміну інтернатури. Представник позивача вказує, що вищевказане свідчить про відмову відповідача відпрацювати не менше трьох років як молодий фахівець в державній установі охорони здоров`я, і як наслідок невиконання відповідачем умов угоди, тягне за собою обов`язок відшкодувати у встановленому порядку відповідно до державного бюджету вартість навчання, яка, відповідно до розрахунку фактичних витрат становить 64904,65 грн., а також враховуючи те, що відповідачу за період навчання було виплачено 21394,58 грн. стипендії, позивач просить стягнути з відповідача ОСОБА_1 86299,23 грн. за навчання», – зазначено у рішенні.


Хлопець з позивними вимогами не погоджується. Посилаючись на те, що позивач порушив терміни надання пропозицій про працевлаштування, і в направленні не правильно вказана назва поліклініки. Також студент зазначає, що по прибуттю в Радомишльську стоматологічну поліклініку йому відмовили в проходженні інтернатури у зв`язку із відсутністю штатної одиниці посади лікаря-інтерна.

Відповідачу було погоджено зміну місця призначення на роботу з посади лікаря-стоматолога КУ «Радомишльська стоматологічна поліклініка» на посаду лікаря-стоматолога Житомирського обласного медичного стоматологічного об`єднання, де проходив інтернатуру до 29.07.2016 , після чого був звільнений, у зв’язку із закінчення терміну.

«Відповідно до копії трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , останній, після закінчення навчання в Університеті та проходження інтернатури в Житомирському обласному стоматологічному медичному об'єднані Житомирської обласної ради, з 04.08.2017 працював на посаді помічника лікаря-стоматолога в Приватному медично-оздоровчому підприємстві "Медичний центр "Нікамед", 17.05.2018 переведений на посаду лікаря-стоматолога того ж підприємства, а 21.08.2019 звільнений із займаної посади. 03.10.2019 ОСОБА_1 прийнятий на посаду лікаря-стоматолога Товариства з обмеженою відповідальністю "Фірма "Імакс" (а.с.87-88)», – йдеться у матеріалах суду.
 

Скріншот з рішення суду

Після закінчення інтернатури хлопець не мав права працювати лікарем-стоматологом, оскільки не мав сертифікату лікаря (провізора) - спеціаліста, який отримується за результатами успішного складання екзамену, що є складовою системи ліцензійних інтегрованих іспитів. Такий сертифікат відповідач одержав лише 02.05.2018 і 17.05.2018 року переведений на посаду лікаря-стоматолога у приватній клініці.
 

Суд вирішив задовольнити позовні вимоги університету.

«Стягнути з ОСОБА_1 затрачені Тернопільським національним медичним університом імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров`я України кошти на його навчання в розмірі 86 299,23 грн. Стягнути з ОСОБА_1 на користь Тернопільського національного медичного університету імені І.Я.Горбачевського Міністерства охорони здоров`я України судові витрати в сумі 1921,00 грн..», – зазначено в рішенні суду.
 

Скріншот з рішення суду

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів.


Тэги: лікарі, суд, Студенти, стоматолог, тернопіль
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: