Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 12 Августа 2020    07:01:27
Житомир » Новини » Наука/Освіта » 2020 » Январь » 24 » 15:56:49 оновлено: 16:33:13

Як працює електронний журнал оцінок і коли він з'явиться у всіх школах Житомира. ФОТО

24 Января 2020, 16:33:13 2410 Коментарі 0 Читать на русском

Як працює електронний журнал оцінок і коли він з'явиться у всіх школах Житомира. ФОТО
В окремих закладах освіти Житомира запустили новий проєкт, який зараз працює у тестовому режимі. Мовиться про введення в освітній процес системи "електронний журнал оцінок" для комунікації педагогів з учнями та батьками. 

За інформацією міської ради, нову методику виставлення оцінок успішності навчання дитини в тестовому режимі запровадили з 13 січня 2020 року у восьми школах міста, що мають доступ до загальнонаціональної системи "E-schools.info".  

Поки що ця система не є загальнообов'язковою, а проходить апробацію. Однак планується, що з 1 вересня 2020 року система почне повноцінно функціонувати в усіх закладах освіти міста Житомира.

Для того щоб батьки дитини мали доступ до електронного журналу оцінок, їм необхідно встановити на смартфон спеціальний мобільний додаток "Єдина школа", авторизуватися в системі, увівши номер контактного телефону та пароль особистого кабінету. Це за умови того, що школа, яку відвідує дитина, має доступ до загальнонаціональної системи "E-schools.info". 

З будь-якого смартфону, в якому встановлено зазначений додаток, батьки можуть бачити оцінки, домашні завдання, розклад та  відвідування своєї дитини. У разі відсутності учня на уроці - батькам відразу приходить повідомлення.

Несанкціоновано втрутитися в систему учні не можуть: для них є певні обмеження.

"Для вчителів щотижня змінюється пароль, створено групу вчителів. Кожен педагог може звернутися в службу підтримки, представники якої відразу передзвонюють та консультують", - говорить адміністратор проєкту у ліцеї №25 Ірина Свірська.

Йдучи на урок, вчитель бере із собою планшет. В електронному журналі класний керівник веде облік відвідування учнів, зазначаючи причину відсутності учня на уроці. Програма автоматично обробляє дану інформацію, показуючи по кожному учневі кількість пропусків конкретних уроків.
 

"Щоб поставити оцінку учням, натискаю на клітинку і ставлю відмітку про оцінку чи відсутність на уроці. Перевагою системи є те, що при домашньому завданні є можливість завантажити файл, зробити посилання на ютуб, завантажити файл в паперовому вигляді, дати матеріал на опрацювання дітям, і їм уже не потрібно шукати інформацію",- відмічає педагог. 


Система сама рахує середній бал, показує шкалу успішності та очікувану оцінку за семестр, яка відмічається вручну.

У ліцеї схвально ставляться до нововведення хоча й зазначають, що у відношенні вчителів ще відчуваються психологічні бар’єри. Діти сприймають з цікавістю та хвилюванням. Батьки ж - у захваті від оперативності інформування про оцінки та відвідування уроків їхніх дітей.

У ліцеї говорять, що поки паралельно будуть існувати два типи журналів - електронний та паперовий. Однак перехід на нову систему з єдиним електронний журналом вже не за горами. Адже, як вважають у ліцеї, введення електронного журналу є не просто новим способом відображення оцінок, а й засобом підвищення успішності учнів та рівня освітнього процесу у закладі освіти.


Тэги: журнал, Школа, освіта, додаток, Житомир
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: