Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Неділя, 19 Січня 2020    00:35:20
Журнал » Новини Житомира » Суспільство » 2019 » Грудень » 9 » 17:48:53

Обкрадають прямо біля банкомату: в Україні з'явився новий вид шахрайства з картками

09 Грудня 2019, 17:48:53 3966 Коментарі 0 Читать на русском языке
Обкрадають прямо біля банкомату: в Україні з'явився новий вид шахрайства з картками
В Україні з'явився новий вид шахрайства. Тепер довірливих громадян чекають прямо біля банкоматів і обманним шляхом змушують віддавати нібито вкрадені гроші.

Фахівці попереджають, що в Україні може з'явитися і нова схема обману – коли ваші картки будуть красти прямо біля банкомату, інформує сайт "Обозреватель".
 

Хотіла допомогти, а довелося віддати свої гроші


Неприємний випадок трапився з мешканкою Києва. Літня жінка пішла до банкомату біля торгового центру зняти пенсію.

"Мама збиралася купити подарунки до Нового року, накопичила на картці кілька тисяч. Біля банкомату стояло людини три. Коли настала її черга, вона помітила, що молодик, який знімав гроші перед нею, забув карту. Вона покликала його, він вже відійшов на кілька метрів. Він крикнув їй, щоб вона витягла картку, а то банкомат її зараз проковтне. Мама так і зробила", – розповідає Вікторія Паномарчук.

Поки жінка вставляла свою картку ззаду раптом пролунав обурений голос молодої людини: "А де мої гроші? Ви їх зняли!" Пенсіонерка нічого не могла зрозуміти. Одразу з'явилася жінка, яка заявила, що стояла неподалік і все бачила.
 

"Ця нібито очевидиця почала звинувачувати маму, що вона знімала гроші з картки, вона бачила, як мама засунула собі якісь купюри. Цей молодик теж напосідав, кричав, що він перевірив баланс на телефоні, зникло 500 грн, і він викликає поліцію. Мовляв, на картці залишилися ваші відбитки. Мама була настільки приголомшена, що через п'ять хвилин просто дістала 500 грн з гаманця й віддала. Хлопець одразу ж зник, а ця жінка ще продовжувала звинувачувати маму", – розповідає Вікторія.


Пенсіонерка прийшла додому в сльозах, розповіла все дочці. Природно, її заспокоїли і пояснили, що її просто обдурили, і потрібно було відразу самій викликати поліцію.

"Я мамі пояснила, що біля банкомату завжди є відеокамера, і на ній буде видно, хто брав гроші. І відбитки на картці ще ні про що не свідчать", – каже Вікторія.
 

Відразу викликайте поліцію


Подібний випадок був і в Харкові. Але там власниця картки просто так здаватися не хотіла. З неї шахраї вимагали 2500 грн. Причому, схема була аналогічною – невелика черга, чоловік забуває картку, а поруч з'являється свідок. Але потерпіла вирішила не здаватися, а сама зателефонувала в поліцію. Однак шахраї приїзду копів чекати не стали.

"Обізвали мене злодійкою, шахрайкою, прокляли й змилися. Я з поліцією просто поговорила, не стала писати заяву, але тепер біля банкомату оглядаюся", – розповідає Анна Миколаївна.

Адвокат Іван Ліберман радить ніколи не платити в таких ситуаціях. 
 

"Відразу викликайте поліцію. Ви ж знаєте, що нічого не крали, тому не бійтеся. Такі шахраї дуже швидко випаруються, як тільки ви почнете набирати номер. А ще краще – не чіпайте чужу карту, адже господар її забув, значить сам винен, якщо навіть її проковтне банкомат", – говорить Ліберман.


А ось у асоціації міжбанківських платіжних систем ЕМА кажуть, що схожа схема діє у Великобританії. 

"Там поширені картки, якими можна розплачуватися без ПІН-коду. Так ось, їх стали активно красти. Наприклад, коли людина підходить до банкомату, його відволікають і в цей час забирають картку. Потім з неї знімають кошти", – розповідає заступниця директора ЕМА Олеся Данильченко.

Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: