Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вівторок, 19 Листопада 2019    23:11:29
Журнал » Новини Житомира » Економіка » 2019 » Листопад » 8 » 16:59:32 оновлено: 17:12:32

Нові ціни на газ і ринок землі. МВФ висунув Україні 10 головних вимог - ЗМІ

08 Листопада 2019, 17:12:32 357 Коментарі 0 Читать на русском языке
Нові ціни на газ і ринок землі. МВФ висунув Україні 10 головних вимог - ЗМІ
Міжнародний валютний фонд відклав візит своїх представників в Україну: фінальний етап переговорів про нову програму фінансування почнеться не раніше другої половини листопада.

Як повідомляє ЛІГА.Фінанси, процес не заморожений, але приїзд місії, який, як очікувалося, повинен був відбутися на початку листопада, відбудеться на кілька тижнів пізніше. Причина - українська влада поки не сформувала остаточний пакет законів, на яких наполягає МВФ. Серед них - бюджет, антикорупційне законодавство, а також зміни, які стануть запобіжником від повернення ПриватБанку Ігорю Коломойському.

Всього в списку обговорюваних - 10 пунктів. Частина з них Україна вже виконала. Від швидкості прийняття решти рішень залежить, чи зможе уряд отримати нову програму Фонду вже в цьому році.
 

Про що йде мова. Перелік


"Програма, про яку ми говоримо з МВФ, вона - soft, тобто набагато легше, ніж EFF, яку Україна отримала в 2015 році", - розповідає LIGA.net один з високопоставлених представників української сторони.

Які зобов'язання повинна взяти на себе Україна, щоб отримати гроші Фонду? У розпорядженні LIGA.net є список умов, висунутих МВФ. У ньому - 10 пунктів. Частина з них Україна вже виконала.

Бюджет. Головний параметр - дефіцит в 2%. Проект бюджету-2020 року, поданий Кабміном до Ради до другого читання 5 листопада, відповідає цій вимозі.

Закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення. Прийнятий Радою (№1031) у другому читанні 31 жовтня. Це проблемний пункт: в лютому 2019 року парламент прийняв схожий закон, але Конституційний суд скасував його. За інформацією джерел, зараз експерти МВФ аналізують прийнятий закон на предмет відповідності міжнародним нормам (ця версія передбачає більш м'яке покарання, ніж скасований варіант). Це одна з причин затримки приїзду місії Фонду до Києва.

Зміни в закон про Фонд гарантування вкладів. Вони містять два різних пункти. По-перше, ліквідація банків-банкрутів не може бути припинена навіть за рішенням суду, а самі банки не мають права повертатися на ринок. По-друге, Фонд повинен отримати ширші повноваження з управління неплатоспроможними банками. У одній з держструктур, ця норма поки опрацьовується. Вона - "запобіжник" на випадок, якщо ексвласники ПриватБанку все ж доб'ються в українських судах скасування націоналізації. Обидві ініціативи планують внести в Раду в найближчі тижні.

"Прослушка" НАБУ і ДБР. Закон прийнятий і підписаний Зеленським, але до його практичної реалізації є великі питання.

Незалежні наглядові ради держбанків. Україна провалила перший етап реформи корпоративного управління в Ощадбанку та Укрексімбанку: обидві фінустанови за законом, обзавелися незалежними наглядової ради (НР), але вони поки не змогли заповнити їх. Частково винуватець - НБУ, який відмовив в узгодженні НР Ощаду майже в повному складі і частково не визнав кандидатів в НР Укрексімбанку.

Анбандлінг Нафтогазу. Створення окремої юрособи-керуючого газонтранспортной системою України і його виведення зі структури НАК Нафтогаз України ("Оператор ГТС" створений, але поки належить Укртрансгазу).

Ринкові ціни на газ. З січня 2020 року (стара вимога, відстрочок бути не повинно).

Ринок землі. У Раді повинен з'явитися базовий законопроект. Поки за цей статус борються 11 різних проектів.

Завдання НБУ. Стрес-тести банків (виконано) і підготовка до реалізації розділу функцій Нацкомфінпослуг.

Незалежність АМКУ. До кінця року в Раді з'явиться два "антимонопольних" законопроекти. Один з них - про повноваження АМКУ - повинні прийняти до кінця року.
 

Що далі: приїдуть чи ні


НБУ зберігає базовий сценарій, що Україна отримає нову програму МВФ ще до кінця 2019 року. Мова точно буде йти про трирічну програму, обсяги і раніше невідомі.

У Фонді поки не відмовляються від ідеї ще одного масштабного візиту до Києва. Але спочатку Україна повинна представити, щонайменше, напрацювання "антиколомойских" поправок в закон про Фонд гарантування вкладів і прийняти адекватний бюджет на 2020 рік. Згідно із законом, крайній термін останнього - 20 листопада.
Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: