Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Середа, 26 Лютого 2020    08:54:58
Журнал » Новини Житомира » Суспільство » 2019 » Серпень » 9 » 11:24:58

«Грошова реформа від Зеленського»: шахраї придумали нові способи обману пенсіонерів

09 Серпня 2019, 11:24:58 919 Коментарі 0 Читать на русском языке
«Грошова реформа від Зеленського»: шахраї придумали нові способи обману пенсіонерів
В Україні останнім часом активізувалися шахраї, які атакують українських пенсіонерів за допомогою нової схеми. Вони представляються співробітницями Пенсійного фонду, розповідають людям похилого віку, що їм підняли виплати. 

Шахраї навіть використовують ім'я нового президента, запевняючи в тому, що Володимир Зеленський наводить порядок і вирішив терміново поміняти всі паперові купюри на нові, інформує "Обозреватель".

Спочатку подзвонили з поліклініки, потім із пенсійного

Цей випадок трапився днями в Києві. 90-річній пенсіонерці Валентині Михайлівні, яка живе в районі Палацу спорту, в центрі, подзвонили нібито з поліклініки. Літню жінку стали розпитувати про те, як вона себе почуває, хто за нею доглядає.

"Запитала, чи ходить хтось до мене, чи є зараз хтось поряд зі мною. Я відповіла, що ні, але часто приходить син мене провідати", – розповіла Валентина Михайлівна.

Наступного дня пролунав ще один дзвінок. Цього разу чоловік представився генеральним директором Пенсійного фонду України. Він повідомив здивованій жінці новину про те, що в країні нібито змінюють пенсійні посвідчення.
 

"Він мені сказав, у вас же ще стара книжка? Так ось, її потрібно поміняти на пластикове посвідчення. Ви маєте для цього прийти до нас. А потім додав, що оскільки мені 90 років, то вони вирішили підвищити мені пенсію на 500 гривень. Я дуже зраділа, пенсія у мене маленька, всього 2500 гривень", – продовжує Валентина Михайлівна.


Після цього пенсіонерка стала ще балакучішою. Тоді "генеральний директор" Пенсійного фонду повідомив їй ще одну карколомну новину. Виявляється, "новий президент Володимир Зеленський вирішив навести порядок у всьому, і навіть провести грошову реформу. Для цього з 15 серпня у нас в країні поміняють гроші на нові. Обміняти купюри можна в банку".

90-річна жінка, звичайно, стала переживати, як же їй бути, адже на вулицю вона не виходить.
 

"Він продовжує і каже мені, що краще гривні поміняти на долари і євро. І питає, у вас же в будинку є долари і євро, скільки? Я відповідаю, та я долари в очі не бачила, бо бідна пенсіонерка. Він знову запитує, невже у будинку немає валюти, скільки у вас доларів? Я знову йому відповідаю, що немає у мене нічого. Він і втретє запитав. Потім попрощався і все", – каже Валентина Михайлівна.


Пенсіонерка одразу зателефонувала сину, аби розповісти про те, що їй підвищують пенсію, і попередити, що в країні Зеленський змінює гроші. Син, звичайно, пояснив матері, що так її намагалися обдурити шахраї. І тільки щирі зізнання в тому, що в квартирі грошей немає, врятували її від неприємностей.

Прикриваються грошовою реформою

Подібні випадки не рідкість останнім часом. Так, у Миколаєві 92-річна жінка віддала шахрайкам 65 тисяч гривень.

В поліції Миколаївської області повідомляють, що в будинок до пенсіонерки прийшли дві "співробітниці" Пенсійного фонду. Вони повідомили, що проводиться грошова реформа, і потрібно всі гроші поміняти на нові.

Літня жінка вручила шахрайкам 65 тисяч гривень і в обмін отримала товстий конверт із "новими грошима", який пообіцяла не відкривати до відходу гостей. Звісно, в конверті замість купюр виявився папір.

Точно так само 25 тисяч гривень аферистці віддав і ще один пенсіонер.

У Києві декілька місяців тому поліція затримала групу таких шахраїв. Вони виманювали гроші у довірливих людей похилого віку під виглядом грошової реформи.

Дві жінки з банди приходили до пенсіонерів додому, називалися соціальними працівниками. Розповідали, що в Україні проводиться грошова реформа, тому гроші потрібно терміново міняти. Люди похилого віку виносили всі свої заощадження, а в обмін отримували конверти. Коли "соціальні працівниці йшли", то в пакунках люди виявляли сувенірні купюри.

Всього в угрупування входило четверо осіб – двоє жінкок і двоє чоловіків. Вони виявилися громадянами Молдови. Поліція їх затримала. Причому свої злочини ці люди здійснювали не тільки в Києві, а й в інших областях.

Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: