23 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Житомир
  • З 20 серпня Житомирводоканал може перейти на погодинну подачу води – ЗМІ

З 20 серпня Житомирводоканал може перейти на погодинну подачу води – ЗМІ

  • 5 серпня, 2019 14:11
Українська асоціація підприємств водопровідно-каналізаційного господарства "Укрводоканалекологія" допускає, що вже з 20 серпня водоканали, у тому числі міста Житомира, можуть перейти на погодинну подачу води через брак коштів на оплату електроенергії в тарифі підприємств.

Про це на прес-конференції заявила віце-президент асоціації Ольга Бабій, передає УНІАН.
 

"Якщо ми чуємо, що водоканал відключений від електроенергії, причина одна – не покривається тариф, немає коштів для розрахунку. Якщо з 20 серпня деякі міста будуть заявляти про перехід на погодинну подачу води, щоб всі розуміли цю причину", - сказала вона. 


При цьому вона пояснила, що перехід на погодинну подачу ресурсу може торкнутися в першу чергу міст обласного значення, де бюджетів комунальних підприємств не можуть розрахуватися за електроенергію. Це, зокрема, Ужгород, Житомир, Суми та інші. 

За словами Бабій, із запуском нового ринку в липні відбулася безпрецедентна ситуація – одноразове підвищення вартості електроенергії на 25% для комунальних споживачів, водночас тариф відповідним чином не був переглянутий з боку регулятора. 
 

"Ми звертаємося до органів прокуратури, Служби безпеки, Ради нацбезпеки, Адміністрації президента і Кабміну терміново втрутитися в ситуацію. Тому що ми бачимо, що якщо ситуація законодавчо не врегулюється до 20 серпня, ми будемо мати відключення від електрики водоканалів, а згодом техногенні аварії в містах України", - підкреслила Бабій. 


Як зазначила віце-президент асоціації, є два рішення цієї ситуації. Перше – підняти на 20% тариф на воду, каналізацію, тепло шляхом коригування в тарифі електроенергії, газу та заробітних плат. 

"Друге, якщо не піднімати тариф на 20%, ми запропонували зробити водоканали й теплокомуненерго споживачами електроенергії за ціною 1,68 гривні, тоді нема потреби піднімати тариф на 20%. Він може зрости на 10% з коригуванням заробітної плати. Таким чином водоканали й тепловики стануть споживачами електроенергії у "Гарантованого покупця" і будуть проводити розрахунки", - пояснила Бабій. 

За словами директора асоціації "Укрводоканалекологія" Олександра Шкіня, в подану ним організації входять понад 2000 підприємств водопостачання, з них 800 – централізоване водопостачання. При цьому 80% споживачів – це населення.

Як повідомлялося, КП "Житомирводоканал" має намір у 2020 році змінити діючі тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Загальне підвищення становитиме 83% і 81% відповідно.
Поділитись

Новини по темі: