Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 30 Сентября 2020    19:23:40
Житомир » Новини » Кримінал » 2019 » Август » 2 » 11:43:04 оновлено: 11:52:04

Топ-чиновника піймали на гарячому – за хабар у 1,5 млн доларів. ФОТО. ВІДЕО

02 Августа 2019, 11:52:04 1456 Коментарі 0 Читать на русском

Топ-чиновника піймали на гарячому – за хабар у 1,5 млн доларів. ФОТО. ВІДЕО
За безперешкодну приватизацію державного підприємства - хабар у розмірі 1,5 млн доларів. Із них 1,3 млн доларів отримав гендиректор державної установи "Інститут охорони ґрунтів України". 

Ще 100 тис. доларів отримав керівник держпідприємства "Головинський кар'єр" (селище Головине Черняхівського району на Житомирщині). Решту 100 тис. доларів йому мали передати пізніше.

"Правоохоронці встановили, що з метою приватизації державного підприємства представники товариства надали пакет документів до держустанови. Натомість їм висунули вимогу щодо надання неправомірної вигоди за вирішення цього питання. 1,3 мільйона доларів США хабара необхідно надати керівнику "Інститут охорони ґрунтів України" та 200 тисяч доларів США – директору "Головинський кар'єр". За визначену суму керівник ДП "Головинський кар'єр", який також є головою ліквідаційної комісії, посприяє у пришвидшенні процедури ліквідації держпідприємства, а гендиректор ДУ "Інститут охорони ґрунтів України" - у безперешкодній його приватизації", - повідомив Департамент захисту економіки Національної поліції України.

1 серпня гендиректора "Інституту охорони ґрунтів України" затримали в службовому кабінеті. Він отримав пакет з хабарем у 1,3 млн доларів. Директора "Головинського кар'єру" затримали на виїзді з Києва - у нього було 100 тис. доларів.

"На підставі зібраних матеріалів було відкрито кримінальне провадження за ст. 368 Кримінального кодексу України. Наразі вирішується питання про затримання посадовців у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлення їм про підозру. За місцем роботи та проживання правопорушників проводяться санкціоновані обшуки", - повідомили в поліції.
 

Що відомо про "Головинський кар'єр"? 

Державне підприємство "Головинський кар'єр" виставили на приватизаційний аукціон у березні 2019 року. Стартова ціна підприємства – 22 мільйони 539 тисяч гривень (що навіть менше за суму хабаря, який вимагали за його приватизацію).

У підприємства, до слова, 57 будівель та споруд, 165 машин і верстатів, 22 транспортних засоби, 2 теплотяги та інше майно. Статутний капітал ДП – понад 18 мільйонів гривень, а податковий борг станом на 1 липня ледь перевищував 840 тисяч гривень.

З відкритих реєстрів можна дізнатися, що посаду директора "Головинського кар'єру" обіймає Федір Іванович Горбань, а генеральним директором Інституту охорони ґрунтів є Ігор Петрович Яцук.

 

 

 


Тэги: поліція, хабар, Головинський кар'єр
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0
avatar

Інші новини Житомир: