Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Воскресенье, 27 Сентября 2020    19:16:22
Житомир » Новини » Суспільство » 2019 » Июнь » 6 » 08:48:46

Житомирянка через суд виборює право вчитись у звичайному класі для невакцинованої доньки. ВІДЕО

06 Июня 2019, 08:48:46 1074 Коментарі 5 Читать на русском

Житомирянка через суд виборює право вчитись у звичайному класі для невакцинованої доньки. ВІДЕО
Житомирянка Ярослава Рубцова через суд вимагає скасувати заборону вчитися у звичайному класі для своєї невакцинованої доньки. У дівчинки немає жодних медичних протипоказань для щеплення. Відтепер таких дітей у школи та садки пускати не будуть, йдеться у сюжеті ТСН.

Жінка принципово не вакцинує свою 8-річну доньку Христину. Утім, чому - не пояснює. У кінці навчального року в школі попередили: без щеплення її донька не зможе вчитися в одному класі з усіма учнями. Одного дня усі уроки для неї в окремому кабінеті проводила шкільний психолог. Мама тоді викликала активістів і поліцію, бо каже, що донька отримала стрес.

Саме тоді мати вирішила йти до суду, аби донька вчилася в колективі. У школі пояснюють, що тепер це неможливо. Обов'язковість щеплень для вихованців садочків і шкіл підтвердив Верховний суд України.

Директор школи показує той самий кабінет психолога. Зараз тут триває ремонт. Каже, що дівчинка жодних незручностей відчути не могла. Саме так на самоті змушені будуть вчитися невакциновані школярі, у яких проти щеплень немає медичних протипоказань. Батькам запропонують кілька варіантів навчання.
 

"Це - дистанційне, індивідуальне, за показниками, і екстернат", - каже директорЗОШ №17 міста Житомира Марія Серванчук.


Маму Христини це не влаштовує. Під судом у неї кілька однодумців. Жінки розповідають, що комусь через відсутність щеплень відмовили у прийомі до дитсадка, а комусь – до школи. Захисники кажуть, що порушується конституційне право дітей на освіту.

Натомість адвокат департаменту освіти заперечує і каже, що Верховний суд однозначно визначив - суспільні інтереси важливіші особистих. Невакцинованих дітей не пускатимуть до шкіл і садочків.
 

"Будь-які судові тяжби будуть безрезультатні,  бо не дозволяють  якось по-іншому трактувати це. Вказівки і висновки Верховного суду є обов'язковими для виконання першими судами та апеляційними", - пояснив юрисконсульт департаменту освіти Житомирської міської ради Олександр Козуб.


Це вимушений, але необхідний захід, кажуть медики. Через відмову від вакцин в Україні масштабний спалах кору - перехворіло понад 100 тисяч людей, а померло понад 40. Колективна вакцинація просто необхідна, щоб врятувати дітей, яким через проблеми зі здоров'ям щеплення робити не можна.

Вимушені обмеження уже діють, кажуть у школі, де вчиться донька позивачки. У перший клас туди записалося 57 учнів. Не відмовили ще жодному, бо вони принесли довідки про щеплення. Утім, мама школярки упевнена, що зможе виграти справу ще до початку навчального року.
 

Тэги: Житомир, вакцина, щеплення, суд
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 5
Hoakina
1 (Hoakina)   • 09:09:36, 06 Июня 2019 [Материал]
0

хіба дитина винувата, що мама дурнувата
gurelyav
2 Віталій Гуреля (gurelyav)   • 12:56:38, 06 Июня 2019 [Материал]
+2

Пропоную для невакцинованих дітей виділити окрему школу. Особливо під час епідемій.
А якщо серйозно, то вищий суд постановив, що безпека суспільства в цілому, важливіша ніж забаганки однієї особи.
Юрко
3 gp (Юрко)   • 20:15:26, 06 Июня 2019 [Материал]
0

Тут подвійна ситуація. Чому нещеплену дитину визнають якоюсь "не такою"? Адже це забороняє Конституція. Та й щеплені діти можуть бути носіями хвороби.
gurelyav
4 Віталій Гуреля (gurelyav)   • 07:16:52, 07 Июня 2019 [Материал]
0

Нещеплениа дитина є потенційно загрозою для оточуючих. Щеплення не дає 100 відсотків захисту від хвороби, тому нещеплена дитина може становити загрозу всім.
Юрко
5 gp (Юрко)   • 19:55:26, 07 Июня 2019 [Материал]
0

Щеплена дитина є потенційною загрозою для нещепленої
avatar

Інші новини Житомир: