Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Среда, 23 Сентября 2020    09:26:06
Житомир » Новини » Економіка » 2019 » Май » 16 » 16:40:09

Житомиряни можуть залишитися без газу, не уклавши договори на обслуговування мереж

16 Мая 2019, 16:40:09 607 Коментарі 0 Читать на русском

Житомиряни можуть залишитися без газу, не уклавши договори на обслуговування мереж
Не укладаючи договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж балансоутримувачі (ОСББ, управляючі кампанії тощо) ставлять під загрозу безпечне та безперебійне газопостачання споживачам природного газу.

Про це та інше йдеться у листі міському голові від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Нагадаємо, з 1 січня 2019 року власники, балансоутримувачі самостійно можуть обрати собі підрядника, який буде здійснювати обслуговування газових приладів те елементів системи газопостачання будинку. Такий надавач послуг обов’язково повинен мати ліцензію на відповідні роботи. До 2019 року планово-технічне обслуговування (ПТО) здійснювалося газорозподільними компаніями безкоштовно. З прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості № 250 від 10 травня 2018 року, Наказу Міненерго № 190 від 27 липня 2018 року, Кодексу газорозподільних систем така послуга стала ринковою. 

У свою чергу ПАТ «Житомиргаз» в рамках забезпечення вимог законодавства направило усім балансоутримувачам листи з проектами на заключення угод на планово-технічне обслуговування, визначивши мінімальну ціну на 2019 рік. Проте всього шість ОСББ обласного центру подбали про безпеку громадян, уклавши відповідні угоди. 
 

«Дане проблемне питання було винесено на обласну комісію комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій №11 від 20.09.2018р.  та міську комісію №20 від 21.12.2018р. Результатом розгляду даного питання, що стосується безпеки людей на обласній комісії було прийнято рішення зобов’язати (на міській – рекомендувати) балансоутримувачів укласти угоди на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання» - розповідає директор технічний ПАТ «Житомиргаз» Сергій Колесник.


Халатність, недбальство і недотримання основних правил експлуатації систем газопостачання може мати непоправні катастрофічні наслідки для співвласників багатоквартирного будинку та їх спільного майна.  

Для довідки: Від початку року аварійно-диспетчерська служба Житомирського відділення ПАТ «Житомиргаз»  опрацювала 2538 викликів щодо витоків природного газу. В більшій мірі аварійні ситуації траплялися через безконтрольну господарську діяльність мешканців: самовільне втручання в систему газопостачання, самостійне встановлення чи ремонт побутових приладів тощо.

НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 0

Інші новини Житомир: