Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Середа, 22 Травня 2019    12:08:53
Журнал » Новини Житомира » Суспільство » 2019 » Травень » 10 » 15:15:33

Житомирська облрада проситиме Раду та Кабмін заборонити поліетиленові пакети

10 Травня 2019, 15:15:33 213 Коментарі 0 Читать на русском языке
Житомирська облрада проситиме Раду та Кабмін заборонити поліетиленові пакети
Житомирська обласна рада планує звернутися до Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Міністерства екології щодо заборони використання поліетиленових пакетів.

Відповідний проект рішення облради був опублікований 8 травня. Також було оприлюднено текст звернення.
 

Звернення


Ми, депутати Житомирської обласної ради, захищаючи інтереси своєї області та піклуючись про навколишнє середовище, просимо заборонити використання поліетиленових пакетів у магазинах і точках продажу товарів та рекомендувати суб’єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. 

Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбинки, які повністю безпечні для людини. Приміром, у Франції на законодавчому рівні вирішили повністю відмовитися від поліетилену. Магазинам дали тримісячну відстрочку, щоб вони встигли закупити паперові пакети і тканинні еко-сумки. А в національній мережі продуктових магазинів «АТБ-маркет» вже є вибір між поліетиленовими пакетами та еко-сумками. 

Один із найпоширеніших видів пластикових відходів, що засмічує довкілля, – пластикові пакети. Вони проблемні для переробки, їх складно збирати, середній термін їх розпаду – понад 100 років. Щорічно тисячі тварин і птахів гинуть від поїдання пакетів. В Україні одна людина щороку викидає їх близько півтисячі.

Ми пропонуємо, як у багатьох країнах світу, заборонити використання поліетилену.

Повний текст звернення за посиланням


Житомирська обласна рада пропонує: 
 
  • заборонити реалізацію в об’єктах роздрібної торгівлі легких пластикових пакетів, за винятком біорозкладних пластикових пакетів та надлегких пластикових пакетів, призначених для пакування свіжого м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів з 1 вересня 2019 року.
  • заборонити реалізацію поліетиленових пакетів з товщиною стінки до 50 мікрон з 1 вересня 2019 року.
  • створити умови на ринку для появи альтернатив поліетиленовим пакетам, а саме: паперових пакетів, багаторазових сумок, біопакетів рослинного походження.

Звернення може бути прийнято на найближчій сесії обласної ради, яка відбудеться 23 травня.

Як повідомляв «Журнал Житомира», 23 квітня Житомирська міська рада прийняла рішення про обмеження використання пластикових пакетів на території Житомирської об’єднаної територіальної громади.
Коментарів: 0
avatar

Інші новини:


Новини Житомира: