Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Четверг, 01 Октября 2020    15:28:34
Житомир » Новини » Суспільство » 2019 » Март » 18 » 19:12:05

МОЗ хоче урізати фінансування пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем

18 Марта 2019, 19:12:05 1068 Коментарі 1 Читать на русском

МОЗ хоче урізати фінансування пацієнтів, які не підписали декларацію з лікарем
Міністерство охорони здоров'я України уже з 1 квітня хоче припинити повне фінансування пацієнтів, які ще не уклали декларацій з лікарем.

Чому чиновники йдуть на такий крок і чим це загрожує для українців, пише сайт "Сегодня".
 

Зелений і червоний списки


Зараз всі пацієнти терапевтів, сімейних лікарів та педіатрів поділені на два списки – "зелений" та "червоний". Перший складається з людей, які вже встигли укласти декларації з вибраними докторами. На сьогодні, за даними Нацслужби здоров'я, це встигли зробити майже 26 млн українців. Решта входять до другого списку. Однак в МОЗ зазначають: пацієнтів з "зеленого" списку з кожним днем ​​стає все більше. Наприклад, тільки за два тижні березня декларацій укладено на 815 тисяч більше, ніж в лютому, а в лютому – на 1,17 млн ​​більше, ніж у січні.

"Це вимагає збільшення фінансування закладів охорони здоров'я, які працюють за "зеленим" списком, і скорочення для тих, хто працює за "червоним", – кажуть чиновники.
 

Жорстка економія


Щоб вирішити цю проблему, МОЗ пропонує змінити правила фінансування. Сьогодні за одного пацієнта з обох списків лікар отримує 370 грн на рік. Якщо Кабмін прийме ініціативу медчиновників, вже з 1 квітня за людину з "червоного" списку лікарі отримуватимуть по 120 грн на рік.

Раніше планувалося, що таке зниження можливе лише 1 липня. У міністерстві зазначають – цей крок дозволить заощадити 360 млн грн, які підуть на фінансування "зеленого" списку. Щоправда, кажуть чиновники і про ризики:
 

"Це підштовхне медустанови, які ще не уклали договори з Нацслужби здоров'я, укласти їх якомога швидше або шукати інші джерела фінансування".


Невигідний список


Один зі столичних терапевтів, на умовах анонімності, нам розповів про можливі негативні наслідки такого рішення:
 

"Лікарю куди вигідніше буде приймати пацієнтів з деклараціями, а людям з "червоного" списку говорити, що все розписано на кілька годин вперед, а потім потрібно йти додому до пацієнта. Різниця в оплаті хоча і не велика, але вона все одно є".


Медексперт Зоряна Черненко заспокоює: допомогу отримають всі.
 

"У нас закони говорять, що кожен українець має право на медичну допомогу. І тільки інший закон може це право обмежити, а не постанова Кабміну. Якщо хтось порушить цю норму, то йому загрожуватиме кримінальне переслідування за ненадання медичної допомоги".


Нагадаємо, з сімейними лікарями жителі Житомира уклали більше 198 тис. декларацій (майже 75% від загальної чисельності населення міста).

Тэги: медреформа, сімейний лікар, Медицина
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 1
4906566
1 gp Антон (4906566)   • 21:35:26, 18 Марта 2019 [Материал]
0

Навіщо передруковувати таку маячню?
Ви б хоч поцікавилися як все виглядає насправді. За діючим законом з 1.01.2019 за "червоним списком" платиться 120 грн на людину в рік ( якщо точніше то за пів року, бо має платитись тільки до 1го липня)незалежно від віку, з 1 липня взагалі нічого платитись не буде. І платиться не лікарю, а закладу.
За зелений список взагалі мовчу... 370грн. це базова ставка, а є ще вікові коефіцієнти...
Одним словом одні що попало надрукували, а ЖЖ те" що попало" передрали...
avatar

Інші новини Житомир: