Журнал Житомир інфо
Сьогодні: Четвер, 21 Березня 2019    01:39:39
Журнал » Новини Житомира » Економіка » 2019 » Березень » 7 » 17:49:51

Євро пробиває «дно»: аналітики прогнозують подальше зниження курсу

07 Березня 2019, 17:49:51 292 Коментарі 0 Читать на русском языке
Євро пробиває «дно»: аналітики прогнозують подальше зниження курсу
В Україні курс євро лише за минулий місяць втратив 3,5% у ціні, опустившись до 30,6 грн/€. У березні, прогнозують аналітики, валюта може опуститися нижче за психологічну позначку, пробивши чергове "дно". Поруч із цим експерти очікують зміцнення гривні і щодо долара.

OBOZREVATEL з'ясував, чому в Україні подешевшав євро і чого чекати від курсу гривні у березні.
 

Головне

  • курс євро буде знижуватися в березні 2019-го;
  • головна причина зниження європейської валюти: ревальвація гривні щодо долара і падіння євро щодо тієї самої валюті;
  • євро впливає на українців менше, ніж долар.
 

Що буде з курсом євро


У жовтні минулого року курс євро досяг позначки у 33,12 грн. Всього за півроку європейська валюта втратила майже десяту частину у своїй ціні. Останні кілька тижнів, як видно на інфографіку, вартість європейської валюти значно знижується.

Так, тільки за лютий 2019 року курс знизився з 31,7 до 30,6 грн (тобто на 3,5%). У березні, впевнений старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб, курс знизиться до 29,5 грн/€. Таким чином, валюта опуститься нижче за психологічну позначку і досягне рекордної за більш ніж рік вартості. 
 

"Ми очікуємо на подальше зниження євро, до кінця березня він може опуститися до 29,5 грн", — прогнозує аналітик.


Фінансовий аналітик Єгор Комов також упевнений, що курс євро має всі шанси опуститися нижче 30 грн/€. І головна причина — не ситуація на внутрішньому ринку, а співвідношення курсу долара і євро. За оцінками експерта, в березні нацвалюта щодо європейської досягне позначки у 29-7-29,9 грн/€.
 

"Думаю, що курс євро буде знижуватися, причому, дійсно, маємо всі шанси отримати мінімальний за 12-15 місяців курс. Якщо у вас є необхідність купити євро, наприклад, для поїздки до країн ЄС, у березні буде вдалий для цього період", — впевнений Комов.Чому знижується курс євро:
 
  • долар в Україні дешевшає (пропозиція перевищує попит);
  • курс євро щодо долара на світових ринках знижується.

Збіг двох цих тенденцій, додає аналітик, сприяє зниженню його вартості в Україні. Європейська валюта на світових ринках дешевшає через цілу низку причин: в результаті монетарної політики Федеральної резервної системи США, вартість долара зросла щодо основних валют світу, економіка в ЄС зростає повільніше, ніж економіка Сполучених Штатів.

У березні на ситуацію також може вплинути вихід Великобританії з ЄС. Економіст Євген Олейников впевнений: серйозних проблем для валюти не буде, оскільки Англія зберегла свій фунт стерлінгів. Однак, турбулентності уникнути буде важко. 

"Це означає, що в разі виходу Великобританії з ЄС, на будь-яких умовах, не виникне ситуації, коли великий обсяг євро має повернутися в економіку Євросоюзу", — уточнив Олейников.

До речі, крім європейської валюти, також в Україні найближчим часом буде знижуватися і курс долара. Наразі довідковий курс американської валюти становить 26,76 грн/$. При цьому в березні долар, впевнений Володимир Мазуренко, може опуститися до 26,6 грн/$.
 

На що в Україні впливає курс євро


На внутрішньому ринку формується курс гривні щодо долара, пояснює Єгор Комов. Для прикладу, якщо курс американської валюти в Україні становить 27 грн/$, а співвідношення долара до євро 1/1,15, то європейська валюта подорожчає до 31,05 грн/€ (27 помножити на 1,15). Тобто чим дорожчий долар в Україні, тим більше доведеться заплатити за євро.

Від курсу євро залежить частина акцизів (бензин, сигарети). Крім того, в євро Україна отримує економічну допомогу від ЄС, частину валютного виторгу. Однак значно більший вплив на ситуацію в економіці і ціни на внутрішньому ринку справляє долар.

"Євро в Україні не має такого впливу, як долар. Більшість імпортної продукції — долари, державний борг і левова частка експорту — долари. За курсом євро варто стежити, але поки ми не так залежимо від євро. Можливо, якщо роль долара як головної резервної валюти буде знижуватися, то, думаю, і роль євро може збільшуватися. Але це перспектива", — пояснює Комов.

Коментарів: 0
avatar

Новини Житомира: