Журнал Житомир інфо
УКР | РУС        Сьогодні: Вторник, 29 Сентября 2020    11:20:51
Житомир » Новини » Житомир » 2018 » Ноябрь » 9 » 18:37:50

У Житомирі відкрили меморіальні дошки видатним землякам - Олегу Ольжичу та Миколі Сціборському. ФОТО

09 Ноября 2018, 18:37:50 964 Коментарі 1 Читать на русском

У Житомирі відкрили меморіальні дошки видатним землякам - Олегу Ольжичу та Миколі Сціборському. ФОТО
9 листопада у Житомирі в колі митців, за підтримки депутата обласної ради Олени Галагузи, відкрито дошки видатним землякам, почесним громадянам м. Житомира (посмертно) Миколі Сціборському та Олегу Ольжичу

Як розповіли "Журналу Житомира" в Житомирській облраді, дошка Сціборському встановлена на приміщенні обласного управління статистики по вул. Сціборського, 6. Виготовлена з мармуру із написом із золотових літер, скульптор – учасник АТО Ігор Сень, ініціатор – Юрій Градовський. 

Скульптор Василь Фещенко та дизайнер Юрій Дубінін виготовляли із бронзи дошку Ольжичу, яку вкрали на початку 2010-х років на брамі Свято-Успенського собору. Саме тут у 1907 р. було охрещено Олега Ольжича. Дошку відновлено за ініціативи депутата Житомирської обласної ради, голови постійної комісії з гуманітарних питань Олени Галагузи.

“Поступово Житомирщина і обласний центр відроджують національну пам’ять. Варто відзначити, що ці проекти втілювали у життя не просто скульптори, а патріоти, для яких національна ідея – не пусті слова. До речі, щодо дошки Ольжичу був опір з боку осіб, які називають себе краєзнавцями, хоча йшлося насамперед про відновлення пам’ятки місцевого значення. Щиро дякую усім, хто сприяв у реалізації патріотичних та естетичних проектів, які вже увійшли в історію Житомирщини”, - наголосила Олена Галагуза.
Тэги: Ольжич, Житомир, дошка, Сціборський
НОВИНИ ТА ОБ'ЯВИ
Коменатрів: 1
Юрко
1 gp Юрій Градовський (Юрко)   • 19:44:14, 09 Ноября 2018 [Материал]
0

Нарешті втілили ми ще один важкий проєкт!
avatar

Інші новини Житомир: